طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱ | کد خبر : 71
 • چاپ خبر چاپ خبر

  آدرس ایمیل: jhajeyani@yahoo.com info@kakinews.ir

  آدرس ایمیل:

  jhajeyani@yahoo.com

  info@kakinews.ir

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "ارتباط با ما"
  ۲۷ نظر برای “ارتباط با ما”
  1. حسام گفت:

   سلام
   سایت خوبیه ولی باید فعال تر باشه مثلا اخبار قبول شده های کاکی در دانشگاهها که سایت دشتی ها آنرا درج نموده شما نیز باید کار کنید و یا اخبار گنبد نمکی دشتی (گنخک) و…

  2. پایگاه خبری ابوشهر نیوز به جمع رسانه های استان بوشهر پیوست
   http://eboushehrnews.ir/fa/pages/?cid=247

  3. گمنام گفت:

   خبرهای رسیده حاکی از آن است که با توجه به اینکه فرهنگ ارشاد وفرمانداری خورموج قصد این را دارند که کانون شهدای بستان شهر بادوله را افتتاحکنند اعضای کانون ومسئولین سابق این کانون به طور گسترده در فضای مجازی به انتقاداز مسئولین و دولت نموده اند حتی یکی از کارمندان ارشاد خورموج گفته که : خود دولت ساخته وخودش هم افتتاح خواهد کرد.
   که متن این پیام به صورت زیر می باشد:
   با سلام
   جهت اطلاع مسئولین محترم :
   با توجه به اینکه حدود10 استکه کانون شهد ای بستان به طور فعال شروع به فعالیت کرده است .
   سال 88با پیگیریهای مسئول وقت حضرت حجت الاسلام حاج آقای سلمانی و باوجود اینکه بعضی از مسئولین سنگ اندازیهایی کردند اما بعد از 2سال با همت و جهاد بچه های کانون موفق به ساخت اتاق کانون در متراژ 120مترشدیم .
   خوشحال بودیم از اینکه ساختمانی داریم و میتوانیم با تجهیزی که ازطرف دولت میشویم میتوانیم فعالیتمان را دو برابر کنیم سال اولی که ساخته شدخواستند افتتاح کنند اما با مخالفت حاج آقا سلمانی روبروشدند سال بعد هم همینطورتا اینکه امسال فشار را شدید تر کردند که باید افتتاح شود
   وسالها بچه های کانون در انتظار افتتاح کانون و مسئولین در فرار از تجهیز کانون
   مسئولین محترم بدانید:
   1- چه جور معامله ای را به کار بسته اید ایا اگر ما پارتی داشتیم کانون ما را تجهیزمیکردید و آیا این معاملات را با خون شهدا عوض کرده اید ؟
   2- مسئولین… مگر حسین بن علی نفرمود : درخواستهای مردم از شما ازنعمتهای خداست از نعمتهای خدا آزرده مشوید و امام صادق نفرمود:اغتنمواالدعاعند خمسه مواطن که یکی از اونها دعای مظلوم بود
   آیا شما اینها حرفها را می فهمید یاخودتان را به کوری و کری زده اید؟
   3- چرامصمم هستید در این موقع افتتاحیه صورت گیرد چرا هم وغمتان این است که افتتاحیه صورت گیرد چرا دولتتان که دم از دولت فرهنگی میزند وشما جیره خوار دولت شده اید هم وغمتان بر کمک در بهبود بخشیدن به امثال این مراکز فرهنگی نیست؟
   4- چرا برا بعضی از مکان ها خوب حرص وجوش میزنید راستی دلیل این همه حرص و جوش شما دربعضی از این مکانها چیست؟
   مسئولین میگن که ما به شما قفسه ومیزدادیم خجالت بکشید و مبارک خودتون
   5-تهدید میکنند که اگر افتتاحیه صورت نگیرد همه امکانات رو پسمیگیریم به شما از گفته حاج آقا سلمانی بگویم که :مملکت ،مملکت امام زمانی است و کسی در مملکت امام زمان جرات این کار را نخواهد داشت و این خواسته بر حق ماست
   ما هم به حمایت حاج آقا به شما میگیم که مواظب حد و مرز خودتان باشید
   پس گوش به زنگ باشید که روزی فر ا برسدومرگ شما را در آغوش بگیرد و حق به حقدار برسد
   وگوش به زنگ باشید که اگر این افتتاحیه را لغو کردید که هیچ و الا خودمان جلوتون رو میگیریم فکر نکنید دور و زمان دور وزمان زور واستبداد است

   مسئولین محترم خبرگزاری کاکی نیوز از شما تقاضایی که دارم این است که ما را با انتشار خبری که منتشر می کنید حمایت کنید تا شاهد همچین قضیه نباشیم یادم نمی رود که وقتی حاج آقای سلمانی رو دیدم که خیلی ناراحت است ازش سوال گرفتم در مورد ناراحتی گفت: از مسئولین فر مانداری نامه زده اند به ارشاد بوشهر وگفته اند که ساختمان در حدود 3 ماه هنوز در مرحله نقشه کشی مانده است در خالی که ساختمان به سقف رسیده بود و البته ایشان با تلفنهایی که با فرماندار داشتند نگذاشتند بعضی از آقایان به نقشه شان برسند.
   ونگذاشت طرح بدست آقایون فرمانداری و بنیاد مسکن برسه
   یا علی- ممنون

  4. با سلام

   خواهشمندم در صورت امکان تعرفه تبلیغات در وبسایت کاکی نیوز را اعلام بفرمایید.

   با سپاس فراوان

  5. با سلام
   پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه khabar-bk.blogfa.com

   یکی از بروزترین وبلاگ روستایی شهرستان دیر

   آماده ی دریافت نظرات و پیشنهادات می باشد .

   با سپاس

  6. دشتی نامه گفت:

   باسلام…بروزم با بزرگان کردوانی/دلاوران دشتی در جنگ با استعمار انگلیس.

  7. حمید گفت:

   سلام چراشما پیگیری تعویض دفترچه خدمات درمانی نمی کنیدتامردم به خورموج مراجعه کنندچراکل مسئولین پیگیری نمی کنند می گویند دفاترپیشخوان دولت شهرکاکی نمی توانند انجام بدهندچرادفاترخورموج می توانند انجام بدهند اما ………….دفاترشهرکاکی …………………

  8. حمید گفت:

   آقای حاجیانی مشکلات دفاتر شهرکاکی پیگیری کن همه فرستاده شد

  9. عبدالرضا محمودی گفت:

   8

   انا لله وانا الیه راجعون

   ضایعه تاسف بار رحلت سید جلیل القدر حامی وملجا مردم حضرت حجته الاسلام والمسلمین حاج سید محسن پورفاطمی را به مردم شریف ،ولایتمدار و قدردان استان بوشهر بویژه سادات مکرم کاکی و سایر بازماندگان مرحوم تسلیت عرض می‌نمایم الحق والانصاف مرحوم به شایستگی تمام خلا عالم جلیل القدر ابوی مکرم خود را برای مردم پر کرده بود.

   اکنون که این چراغ پرفروغ رو به خاموشی گراییده خاضعانه در برابر این تقدیر الهی سر تسلیم فرود می آوریم امیدواریم این چراغ دراین بیت شریف. پرفروغ تر ازقبل متجلی باشد.

   عبدالرضا محمودی

   نماینده مجمع طلاب استان بوشهر

  10. حمیدقلندری گفت:

   باسلام
   تشکراز نماینده دشتی تنگستان جناب آقای سیدمحمدمهدی پورفاطمی ورئیس شورا شهرکاکی جناب آقای سیداکبرفاطمی وامام جمعه بخش کاکی حجت الاسلاموالمسلمین محمدی پیگیری فراوان برای بیمه سلامت شهرکاکی؛که شهرستان دشتی نمی گذشتند باپیگیری چند این مسئولین به نتیجه رسید وبه زودی درشهرکاکی افتتاح خواهدشد درسا1393
   ازطرف دفترپیشخوان دولت قلندری

  11. حمیدقلندری گفت:

   باسلام
   تشکراز نماینده دشتی وتنگستان جناب آقای سیدمحمدمهدی پورفاطمی ورئیس شورا شهرکاکی جناب آقای سیداکبرفاطمی وامام جمعه بخش کاکی حجت الاسلاموالمسلمین محمدی پیگیری فراوان برای بیمه سلامت شهرکاکی؛که شهرستان دشتی نمی گذشتند باپیگیری چند این مسئولین به نتیجه رسید وبه زودی درشهرکاکی افتتاح خواهدشد درسال۱۳۹۳
   ازطرف دفترپیشخوان دولت قلندری

  12. سلام خسته نباشد . لطفا این خبر را منتشر نماید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت راز کبوتران ویژه خانواده شهدا مراجعه نماید به همراه تصاویر هست .
   قابل توجه مسئولین استان بوشهر + اسناد
   مجمع فرزندان شاهد و ایثارگران استان بوشهر نسبت به موضوع ناپدید شدن قاب عکس های شهداء در گلزار شهدای بوشهر « بهشت صادق» گزارشی منتشر نموده تا این نهاد «بنیاد شهد و امور ایثارگران استان بوشهر » پاسخگوی این موضوع باشد.
   به گزارش سرويس خبرگزاری شهدای استان بوشهر)فرزندان شهدا و ایثارگران(، متاسفانه بدلیل بی توجهی مکرر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر نسبت به پیگیری موضوع ناپدید شدن قاب عکس های شهداء در گلزار شهدای بوشهر و پاسخگو نبودن مسئولین این نهاد به نگرانی های خانواده شهداء، مجمع فرزندان شاهد و ایثارگران استان بوشهر نسبت به این پدیده ناگوار ابراز نگرانی و نارضایتی نموده و با این استناد که انعکاس این گزارش خبری در پایگاه های اطلاع رسانی استان نیز قرار گرفته است ولی باز شاهد سکوت و بی اطلاعی مسئولین بوده که تا کنون هیچگونه اقدامی ننموده اند.

  13. به نام خدا

   ارزیابی نقش و جایگاه شوراها بمناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها

   در خصوص ارزیابی جایگاه شوراها اگر به تاریخ انقلاب مشروطیت نگاهی بیاندازیم در خواهیم یافت که حدود صد و اندی سال قبل ایران قدرت سلاطین را محدود کرده حاکمیت ملی را از آن مجلس شورای ملی شناخت و تقریبا مشارکت مردم و شور و مشورت آنها با نمایندگانشان در امر حاکمیت و اداره امور عمومی رسمیت یافت. در متمم قانون اساسی ، علاوه بر مجلس شورای ملی، انجمن های ایالتی و ولایتی معرفی شدند و عنوان شد که امور شهری و عمرانی ، آموزشی و بهداشتی به این انجمن ها سپرده شود اما این کار انجام نگرفت علی ایحال به دلیل نقشی که شوراها می توانستند در جلب مشارکت مردم در به کار گرفتن اراده عمومی در اداره امور کشور داشته باشند پس از شصت سال، مدتی انجمن شهر در پاره ای نقاط تشکیل شد که اقتداری نداشت و رونقی پیدا نکرد و دوام نیافت زیرا بسیاری از نظریه پردازان در دورانی طولانی با عدم تمرکز و سپردن اختیارات به مسئولین محلی موافقت نداشتند و مدعی بودند با مرز طولانی همسایه شمالی (شوروی سابق) عدم تمرکز خطر آفرین است و حوادث آذربایجان و جریانات کردستان دوره جنگ جهانی دوم و پیامدهای بعد از آن را مثال می زدند. به هر حال سالهای پر تلاطم گذشته هر روز آن تحولاتی را به همراه داشت و تجربیاتی به ملت ما آموخت . پس از کش و قوسهای طولانی به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه ای که شوراها می توانستند در اداره امور مردم داشته باشند بعد از پیروزی انقلاب مجدداً بحث تاسیس شوراها در کشور در مجلس شورای اسلامی مطرح و بر لزوم تدوین قانون شوراها تاکید و این عزم جدی در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی به منصه ظهور رسید و در اسفند ماه 77 انتخابات شوراها برگزار و منتخبین مردم در نهم اردیبهشت ماه 78 اداره امور شهر را به عهده گرفتند . از آن جا که شوراها از مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم است منتخبین این نهاد خود جوش می بایست برای ارج گذاری به نقش شوراها و تثبیت جایگاه مردمی آن، ارتباط دایمی خود را با مردم و حضور در میان آنان و اطلاع از مشکلات آنها را وظیفه مستمر خود بدانند و دسترسی مردم را به خود آسان سازند. سیاست پنهان کاری را به شفاف سازی مبدل سازند زیرا مردم امین شوراها هستند . مخفی نگهداشتن خطاها و اشتباهات کنار گذاشته شود و مسئولیت آن را بپذیرند، انتقاد و اعتراض به عنوان تضعیف جایگاه شورا محسوب نشود و هیچکس چه مردم و چه اعضا شورا با مطرح کردن پیشنهاد و یا انتقادی چه سازنده و چه غیر سازنده در معرض بی احترامی و اتهام قرار نگیرند، به وظایف قانونی خود آگاه باشند و شعارهای قابل تحقق اعضاء منتخب در زمان انتخاب پیگیری و به مرحله اجر او عملی درآید، از حیف و میل اموال عمومی با شدت وقاطعیت جلوگیری شود منافع شخصی یا گروهی مدنظر قرار نگیرد زیرا غالب اختلافات پیش آمده تاکنون ناشی از همین نقطه حساس است این حالت گر چه در تمام سطوح جامعه کم و بیش وجود دارد ولی نمود بازر اصلی آن در سطح کسانی است که مراکز قدرت و مدیریت را در اختیار گرفته اند و نکته آخر اینکه با کارایی و عملکرد مثبت خود قدرت نفوذ شوراها را در کلیه سطوح جامعه افزایش دهند زیرا افزایش نفوذ شوراها افزایش حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.
   به هر حال گرامی داشت سالروز شوراها نه تنها بدلیل ارج و اهمیت جایگاه شوراهاست بلکه آنچه به این مدنیت آبرو و اعتباری می بخشید حضور و جوشش مردمی است که با هزاران امید و با صلابت در کنار صندوقهای رای اعتقاد و اعتماد خود را با برگ سبزی که به صندوق انداختند به منتخبین شان ثابت کردند و اکنون نوبت انتخاب شدگان است که به اهداف و برنامه هایی که قبل از حضور در شورا در فکر و نیتشان بوده، جامه عمل پوشانده و هر آنچه که از عهده شان برخواسته، دریغ ننمایند و خستگی ناپذیر بدنبال رتق و فتق امور و مرتفع ساختن مشکلات موکلین خود باشند.
   بار خدا یا تو می دانی که سر بلندی و توفیق نمایندگان شهرمان آرزوی همه ما بوده و هست چرا که سربلندی آنان سرافرازی ماست پس هر آنچه از کرامت و بخشش توست به کسانی عنایت فرما که دل در گرو خدمت به بندگان تو بسته اند و حرفشان با عملشان یکی است. آمین یا رب العالمین

   با احترام
   رباب عبیدی
   عضو سابق شورای اسلامی
   شهر بوشهر

  14. روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت:

   با سلام و خدا قوت خدمت شما دست اندرکاران محترم سایت

   بیش از 336هکتار از اراضی ملی در فروردین ماه امسال رفع تصرف شد
   به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر : مهندس شریفی با اعلام این خبر افزود :درراستای حفظ و حراست از اراضی ملی و با پیگیری اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر و واحدهای تابعه شهرستانی و همچنین همکاری قضات محترم مراجع قضایی ،نیروی انتظامی و یگان حفاظت بیش از 336 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در شهرستانهای استان بوشهر در فروردین ماه امسال از دست متصرفین خارج گردید
   مهندس شریفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر :از طرح 37 پرونده قضایی در ماه گذشته پیرامون برخورد با متصرفان ملی خبر داد و اظهار داشت در ماه گذشته 37 رای از محاکم قضایی در ارتباط با پرونده های متشکله منابع طبیعی صادر شده است که تمامی 37 رای به نفع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بوده است
   ایشان با بیان اینکه بیشترین رفع تصرفات در شهرستان دشتستان و کمترین آن در شهرستان تنگستان بوده گفت شهرستان بوشهر63هکتار،شهرستان دشتستان 86هکتار،کنگان 6هکتار،جم2هکتار،دشتی 71هکتار،دیر 84هکتار،و تنگستان 5هکتار از دست متصرفان خارج گردیده است
   وی تاکید کرد :با توجه به وظیفه محوله قانونی مبنی بر حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و دولتی تمامی سعی و تلاش این اداره کل و واحدهای تابعه در جهت حفظ و صیانت از این منابع عظیم معطوف بوده و از عموم هم استانیهای عزیز تقاضامندیم در حفظ و حراست از این انفال که موهبت الهی میباشد با نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرهمکاری نمایند
   لذا به همین منظور خط تلفن رایگان 1504به عنوان پل ارتباطی این اداره کل با مردم فهیم و طبیعت دوست استان بوشهر بصورت شبانه روزی آماده دریافت اخبار و گزارشات میباشد
   http://www.bushehr.frw.org.irوب سایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری

  15. D گفت:

   بسمه تعالی
   از:دفتر پیشخوان دولت خانم قلندر
   به: پست بانک مرکزی
   موضوع :رفع مشکلات دفاتر پیشخوان شهر کاکی استان بوشهر
   باسلام
   احتراما” به استحضار می رساند اینجانب طیبه قلندر فرزند حسین ساکن شهر کاکی ازتوابع استان بوشهر دارای دفتر پیشخوان دولت با کد72151015می باشم که مشکلات شهروندان ودفاتر بخش وشهر کاکی به شرح ذیل خدمتتان ایفاد می گردد.خواهشمندست نسبت به رفع موانع ومشکلات دفاتر پیشخوان شهر کاکی اقدامات لازم مبذول فرمایید.
   1-درخصوص عدم تکریم ارباب رجوع ومشتریان که برای افتتاح حساب جاری دسته چک مبلغ 250هزارتومان پرداخت نموده اند همکاری لازم بانکی بااین دفتر انجام نمی دهد.
   2-اعتبارات لازم برای دادن وام به مشتری ها همچنین پرداخت به موقع یارانه ها ازطریق پست بانک شهرستان صورت نمی گیرد.لذا ما ناچاریم ازپرداختی های قبوض آب برق گاز وتلفن ثابت جهت یارانه اقدام کنیم.
   3-پست بانک شهرستان باتوجه به الکترونیکی شدن بانک ها وپرداخت های بانکی ازطریق دستگاه کارت خوان(pos)اجازه استفاده ازدستگاه کارت خوان دیگر بانک ها رابه ما نمی دهد که این کارموجب ازدست دان مشتریان ما میشود.
   -4بانکها درحال رقابت هستندونیاز به دستگاه کارتخوان می باشد که متاسفانه رئیس پست بانک شهرستان می گوید حساب هرکس 1میلیون باشد. درصورتیکه بانکهای دیگر با10هزارتومان نیز دستگاه تحویل مشتری می دهند.
   5-برای انجام خدمات الکترونیکی بانکی از قبیل انتقال،دریافت وجه ،پرداخت قبوض وسایر خدمات بین بانکی نیاز به یک دستگاه خودپرداز در دفاتر بخش کاکی می باشد از آنجا که هزینه خرید امتیاز دستگاه به صورت عادی بالا می باشد .خواهشمنداست پست بانک مرکزی جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان نسبت به واگذاری رایگان دستگاه خودپرداز در این بخش اقدامات لازم را مبذول فرماید.
   6-موقع ثبت نام گاز ،باید مردم پولی پرداخت کنند که ما بانک تجارت نداریم ودستگاه پین پد باشه دردفترخودمان پرداخت می شود تامردم بانکها دیگرنروند.
   طیبه قلندر
   رئیس دفترپیشخوان شهرکاکی

   آدرس دفتر :استان بوشهر –شهرستان دشتی –شهر کاکی –خیابان امام خمینی (ره)-دفتر پیشخوان قلندر-
   تلفن دفتر :07726624651-07726624652تلفن همراه :09177751726-09176442705

  16. معارفه شفيعي به عنوان رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان بوشهر در كنار حرم رضوي
   امروز 19 ارديبهشت 1393 نصرالله شفيعي در مراسمي كه در كنار حرم مطهر رضوي برگزار شد به عنوان رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان بوشهر منصوب گرديد. براي دريافت اصل خبر به آدرس iran10000.blogfa.com مراجعه نماييد.

  17. مسئولین همکاری بادفاتربخش کاکی نمیکنند نزدیک شدن بستن دوتا ازبخش کاکی

  18. اجرای نمایش ( مکبث تراژدی بی پایان) به کارگردانی مصطفی قاسم نژاد از گروه هنری آوا کاکی در جشنواره تئاتر طنز تنگستان.
   ۵خرداد ساعت ۲۰:۳۰ سالن مجتمع فرهنگی هنری اهرم.

   اخبار هنری شهر کاکی در پایگاه اطلاع رسانی گروه فرهنگی هنری آوا
   http://www.avakaki.blogfa.com

  19. حمیدقلندری گفت:

   باسلام
   امروز بامدیرکل دکتررمضانی بیمه سلامت ایران و خدمات درمانی افتتاح شد دربخش کاکی اما ما ازمسئول کردم اماشرکت نکردند خیلی برای مسئولین مت………………..

  20. حمیدقلندری گفت:

   امروز بامدیرکل دکتررمضانی بیمه سلامت ایران و خدمات درمانی افتتاح شد دربخش کاکی اما ما ازمسئول دعوت کردم اماشرکت نکردند خیلی برای مسئولین مت………………..

  21. 1111 گفت:

   بی توجهی مسئولین به دفاتر پیشخوان

  22. باسلام
   درتاریخ 1393/03/26بیمه خدمات درمانی بخش کاکی افتتاح شدتاحالا 140دفترچه خدمات درمانی و10دفترچه کارمندی و5دفترچه بیمه سلامت صدور شده است دردفترپیشخوان قلندری

  23. محمد گفت:

   نگاهی کوتاه به
   زندگی نامه حجت الاسلام و المسلمین شهید ابواتراب عاشوری
   رهبر مبارزات مردم استان بوشهر در دوران ستم شاهی

   شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر

   دوران کودکی
   شیخ ابوتراب عاشوری فرزند شیخ عباس در سال 1314 ه. ش در روستای حیدری از توابع شهرستان دشتی به دنیا آمد. پدرش روحانی و واعظ بود و نسبش با پنج پشت به شیخ محمود ملقب به زین الدّین می رسید که او نیز نوه شیخ یوسف بحرانی (متوفی به سال 1186 ه.ق)، از علمای بزرگ بحرین بوده است.
   شیخ محمود از اهالی سره از قرای بحرین در اواخر قرن 12 ق در حین تبلیغ دین و تشیّع دستگیر شد و توسط حکام ناصبی بحرین گردن زده شد و به شهادت رسید پس از شهادت او فرزندانش در سال 1190 ه.ق به استان بوشهر هجرت کردند (حدود 230 سال قبل) و در روستاهای درازی و شیخیان و شهر خورموج ساکن شدند.
   مسافرت به نجف برای ادامه تحصیل
   شیخ ابوتراب از همان اوایل جوانی علاقمند به کسب علم بود، لذا از سال 1331 برای ادامه تحصیل به نجف اشرف مشرف شده و در آنجا تا سال 1337 در مدرسه قوام شیرازی مشغول به تحصیل بود.
   بازگشت از نجف و مسافرت به قم
   شیخ ابوتراب در سال 1337 از نجف به استان بوشهر مراجعت کرده و در سال 1338 با دختر عموی خود ازدواج کرد. در این مدت در روستای چاه تلخ ساکن شده و همانند پدرش در ایام محرم و صفر به بوشهر آمده و در مساجد مختلف این شهر به وعظ و روضه خوانی می پرداخت. در سال 1339 با هدف ادامه تحصیل و ارتقاء سطح علمی خود به قم مهاجرت کرده و چند سال در آنجا ساکن بود. در این چند سال نیز در ایام خاص برای تبلیغ به بوشهر مراجعت می کرد و در همان مساجد جلسه داشت. از جمله در سال 1340 «پس از فوت آیت الله بروجردی، در مسجد صلح آباد دستور داد که مسجد سیاه پوش شود و مراسمی جهت بزرگداشت آن مرجع تقلید بر پا کرد.»
   منبر و سخنرانی وی جذاب بود و علاقمندان زیادی را به خود جذب می کرد. نه تنها در مساجد محلات مختلف شهر بوشهر بلکه در جلساتی که علمای بزرگ حوزه نیز حضور داشتند شیخ ابوتراب به منبر می رفت.
   به عنوان نمونه «در سال های 1339 و 1340 در قم هر هفته روزهای پنجشنبه در منزل مرحوم کافی جلسه ای بود که در آن اساتیدی مانند شهید مطهری و آقایان مکارم و سبحانی حضور داشتند. شهید عاشوری نیز در آن جلسه شرکت می کرد و گاهی به منبر می رفت و روضه می خواند»
   شهید عاشوری پس از چند سال زندگی در قم و تحصیل علم نزد اساتیدی مانند آیت الله دوزدوزانی و آیت الله ستوه مجدداً به بوشهر برگشته و در محله سنگی در نزدیکی مسجد حاج محمد علی منزلی را اجاره کرد.
   وی علاوه بر وظیفه تبلیغ و سخنرانی در مساجد مختلف شهر، نمایندگی مراجع تقلید( آیت الله حکیم، آیت اله خوئی و آیت الله شاهرودی) را برای اخذ وجوهات شرعی به عهده داشت.
   آخرین مرحله تحصیل
   در سال 1347 که به عنوان سفر زیارتی به عراق و اماکن مقدسه آنجا مشرف شد. باز هم فرصت را غنیمت شمرده و بیش از شش ماه در آنجا ماند و کسب علم نمود و از محضر اساتیدی چون شهید آیت الله سید اسد الله مدنی و حاج شیخ غلامرضا اصفهانی بهره مند شد. ولی عزم شهید عاشوری مبنی بر حضور در استان بوشهر و ایجاد تحرک و پیشبرد نهضت امام خمینی (ره) در این استان باعث شد که تحصیل را تا دروس رسائل و مکاسب ادامه داده و در آستانه ورود به دوره خارج، حضور در حوزه و تحصیلات علمی را متوقف کرده و به بوشهر برگردد.
   شهید عاشوری در نجف اشرف با بزرگانی مانند امام موسی صدر، شهید آیت الله سید مصطفی خمینی، مرحوم حجت الاسلام علی حجتی کرمانی، مرحوم شیخ احمد کافی و آیت الله مروارید همدرس بود که پس از بازگشت از نجف نیز ارتباط خود را با بعضی از آنها حفظ کرد.
   امامت جماعت مسجد جامع جعفری
   از سال 1334 شهید عاشوری امامت مسجد در مسجد جامع جعفری (شهید عاشوری) را برعهده گرفت و در آنجا به وعظ و تبلیغ پرداخت
   با تأسیس مدرسه علمیه بوشهر درسال 1347 شیخ ابوتراب در آن به تدریس دروس حوزه و درس اخلاق پرداخت.
   شهید عاشوری همواره با علمای حوزه ی علمیه قم و شیراز در ارتباط بود و به مسائل سیاسی و اجتماعی روز توجه داشت.
   شهید عاشوری در کنار وعظ و خطابه و اقامه نماز جماعت در مسجد به اقدامات فرهنگی از جمله تأسیس کتابخانه، برگزاری کلاس های قرآن، آموزش احکام و عقاید و نهج البلاغه نیز می پرداخت.
   ایشان به امور فرهنگیِ بانوان و دختران نیز توجه ویژه ای داشت و برای ارتقاء سطح فکری، اعتقادی و اخلاقی دختران، مکتب فاطمیه را تأسیس کرد که این مؤسسه به عنوان یکی از یادگارهای شهید تاکنون نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.
   شهید عاشوری به مناسبت های مختلف از علما، روحانیون و وعاظ شهیر کشور برای سخنرانی به بوشهر دعوت می کرد.
   فعالیتهای سیاسی، اجتماعی و مبارزاتی
   شهید حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابوتراب عاشوری فعالیت های سیاسی و مبارزاتی خود علیه رژیم طاغوت را از سال 1341 آغاز نمود و تا لحظه شهادت در آذر ماه 1357 در این راه پایداری کرد و با نثار خون خویش وفاداری خود را به امام خمینی و انقلاب اسلامی اثبات نمود. شهید عاشوری همزمان با نهضت علما و روحانیون بر علیه لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی در شهر قم حضور داشت و مقاومت علما را شاهد بود و با برخی از شاگردان امام خمینی از جمله شهید مطهری در ارتباط بود.
   در همین راستا در شب شنبه 28/1/1342 در بوشهر با سخنانی اعتراض خود را علیه وضع موجود در ایران بیان می کند.
   شهید عاشوری از سال 1342 تا سال 1357 (زمان شهادت) توسط عوامل رژیم و دستگاه امنیتی (ساواک) تحت نظر بوده و به دفعات مختلف احضار و بازجویی می شود.
   حجت الاسلام عاشوری هر چند به طور رسمی نماینده آیات عظام حکیم، خویی و شاهرودی بود ولی به طور مخفیانه و غیر رسمی نمایندگی حضرت امام (ره) در اخذ وجوهات شرعیه را نیز برعهده داشت و این وجوهات را از راه های مختلف به دست امام (ره) می رساند. شهید عاشوری حتی هر جا که مناسب می دید مرجعیت امام خمینی را نیز مطرح می کرد. حتی رساله های امام خمینی را مخفیانه توزیع می کردند و خود مقلّد امام خمینی بودند.
   در سال 1347 که به عراق رفت. در مدت اقامت خود در نجف تقریباً هر روزه به دیدار امام خمینی (ره) می رفت.
   شهید عاشوری امام خمینی (ره) را به خوبی شناخته بود و شیفته او بود. در سال های 1344، 1353 و 1354 که به سفر بیت الله الحرام مشرف شد، در آنجا از هر فرصتی برای معرفی امام خمینی استفاده می کرد.
   شهید عاشوری در اسناد ساواک
   به همت مرکز بررسی اسناد تاریخی اداره کل اطلاعات استان بوشهر کتاب: «شهید حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابوتراب عاشوری به روایت اسناد ساواک» در سال 1383 به چاپ رسید. در این کتاب مجموعه ی گزارش ها و اسناد ساواک پیرامون فعالیت های شهید عاشوری آمده است. همه ی این اسناد شاهدی گویا از فعالیت های سیاسی شهید و ارتباط او با نهضت امام خمینی و تداوم مبارزات او در این مسیر است. با توجه به نقش و جایگاه شهید عاشوری در مبارزه علیه رژیم، دستگاه امنیتی (ساواک) تمام فعالیت ها و حرکات او را تحت نظر داشته و از او گزارش تهیه می کرده است.
   در تعدادی از اسناد ساواک صراحتاً به ارتباط شهید عاشوری با امام خمینی اشاره شده است از جمله:
   1)به دنبال مسافرت شیخ ابوتراب به شیراز بلافاصله اداره کل سوم در نامه ای به ساواک فارس اعلام می کند که:
   نامبرده فوق از جمله طرفداران خمینی [است] و در زمینه ی جمع آوری پول برای خمینی فعالیت دارد.
   2)در فرم تقاضای سانسور مکاتبات شهید به تاریخ 21/8/45 نوشته شده است:
   از روحانیون افراطی و از طرفداران خمینی است.
   3)براساس گزارش ساواک در 8/9/45 خلاصه پیشینه شهید عاشوری را به این شرح نوشته است:
   «برابر سوابق موجود مشارالیه از طرفداران جدی خمینی می باشد و در زمینه جمع آوری وجوه جهت خمینی فعالیت دارد و اخیراً نیز کتب و نامه هایی از عراق و ازبعضی از شهرستان ها جهت یاد شده ارسال می گردد و این شخص با بعضی از روحانیون عراق از طریق مکاتبه در تماس می باشد.»
   4)در گزارش مورخه 10/4/47 چنین آمده است:
   «برابر سوابق موجود نامبرده بالا (شیخ ابوتراب عاشوری) یکی از طرفداران خمینی که در زمینه ی جمع آوری وجوه جهت وی فعالیت داشته معرفی گردیده است.»
   تداوم مبارزه
   شهید عاشوری علاوه بر تداوم مبارزات خویش علیه رژیم شاه، در مراسم مذهبی که در دستگاه های دولتی برگزار می شد شرکت نمی کرد.
   هر سال که می گذشت مبارزات شهید عاشوری و فعالیت های دینی و انقلابی او گسترده تر می شد. کلاس های عقیدتی را گاه در مسجد و گاه به شکل اردویی در خارج از شهر برگزار می کرد.
   در اول آبان ماه 1356 که حاج سید مصطفی خمینی در نجف اشرف به شهادت رسید، شهید عاشوری همگام با علما و مردم قم، با پیگیری و تماس با بازاریان بازار را تعطیل و مراسم ختم آن شهید را برگزار می کنند.
   در مراسم چهلمین روز شهادت شهید مصطفی خمینی شهید عاشوری حجت الاسلام قرائتی را دعوت کرد که ایشان نیز با حضور در بوشهر سخنرانی بسیار قاطع و کوبنده ای علیه رژیم شاه ایراد کرد.
   ارتباط با روحانیون تبعیدی
   شهید عاشوری در کنار مبارزه با رژیم شاه حمایت از مبارزان و بزرگانی را که به جرم مخالفت با رژیم سفاک پهلوی به بوشهر تبعید شده بودند در دستور کار خود قرار داد.
   دیدار مکرر با روحانیونی همچون آیت الله یزدی در کنگان، آیت الله سید حسن طاهری خرم آبادی در گناوه، آیت الله آذری قمی در برازجان که همگی این سه نفر در سال 1350 به استان تبعید شده بودند جزء برنامه های اصلیش بود. بعدها که شهید اسدالله مدنی استاد شهید عاشوری هم بود، وقتی به استان بوشهر شهر کنگان- تبعید می شود او برای ملاقاتش به کنگان می رود. ولی این ملاقات با انتقال شهید مدنی به مهاباد همزمان می شود و شهید عاشوری او را تا شهر مهاباد همراهی می کند.
   شهید عاشوری علاوه بر توزیع اعلامیه ها و نوارهای امام خمینی، نماز عید فطر سال 1357 را با شکوه هر چه تمامتر برگزار می کند. روز قبل از عید شهید عاشوری با چند نفر دیگر به منزل حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی می روند و از وی می خواهند که نماز عید را بخواند ولی ایشان به علت بیماری نمی پذیرد سرانجام پس از اصرار شهید عاشوری و مرحوم شیخ غلامحسین مجدی آقای حسینی می پذیرد که فقط اقامه نماز کند و خطبه های نماز عید را شهید عاشوری می خواند. سخنرانی انقلابی، تند و صریح شهید عاشوری در نماز عید فطر علیه رژیم شاه و دلت نوپای شریف امامی، روحیه و نشاطی دیگر در مردم ایجاد کرد.
   با افزایش مبارزات مردم استان بوشهر علیه رژیم شاه در سال 1357 شهید عاشوری نیز با هدایت و رهبری این مبارزات در بوشهر، باعث شد که ساواک و شهربانی بوشهر به دنبال راه چاره ای برای خاموش کردن این تحرکات باشند و منشأ فعالیت های ضد رژیم در بوشهر را از بین ببرند.
   به همین خاطر تصمیم به برخورد قاطع با شهید عاشوری گرفتند. ابتدا او را در تاریخ 18/8/57 به شورای تأمین استان دعوت کردند و تذکرات شدیدی در جهت خودداری از سخنرانی های تحریک آمیز و فعالیت های ضد ملی به وی دادند.
   ولی شهید عاشوری نه تنها از این برخورد ها و تهدیدها هراسی به دل راه نداد بلکه مقاومتر به مبارزه ی خویش علیه رژیم ادامه داد.
   رژیم هر روز تهدیدهای خود را علیه شهید عاشوری بیشتر نمود به گونه ای که دوستان و اطرافیان نسبت به جان شهید احساس خطر کردند. شهید عاشوری در پاسخ به درخواست شهید حاج قاسم هندی زاده که از او خواسته بود او را موقتاً از بوشهر بیرون ببرند می گوید: امروز روزی نیست که من مردم این شهر را تنها گذاشته و از شهر خارج شوم، خون من از سایرین رنگین تر نیست.
   بدین گونه بود که عوامل ساواک و شهربانی با یک برنامه ریزی از پیش طراحی شده تصمیم به ترور شهید عاشوری می گیرند. حدد ساعت دو و ربع بعداز ظهر روز سیزده آذر مصادف با سوم محرم الحرام بود که عوامل رژیم به محل اقامت شهید (منزل حیدر عاشوری برادر شهید) می آیند و شهید را در حالی که مشغول وضو بوده، با لگد به پای او می زنند و سپس شش گلوله به سینه اش می زنند و او را به شهادت می رسانند.
   علی رغم آنکه نیروهای امنیتی مانع برگزاری هر گونه مراسم در شهر بوشهر برای این شهید شدند با این وجود مراسم ختم هفته و چهلم شهید عاشوری به نحو باشکوهی و با حضور گسترده مردم در کنار مزار ایشان در شهر چغادک برگزار گردید. شهادت حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابوتراب عاشوری باعث ایجاد تحرکات انقلابی بیشتر در استان گردید و این موج گسترده مردی با انتصاب نماینده امام خمینی (ره) در استان حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صالح طاهری، جان تازه ای گرفت و سرانجام مبارزات مردم استان بوشهر همپای با مبارزات مردم سراسر کشور در 22 بهمن نتیجه داد و رژیم تا دندان مسلح پهلوی سرنگون و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و مردم در پرتو رهبری امام خمینی (ره) شاهد به ثمر نشستن خون شهدا شدند. (1)
   پی نوشت:
   1) در تنظیم این زندگی نامه از کتاب ارزشمند «شهید حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابوتراب عاشوری به روایت اسناد ساواک» تألیف مرکز بررسی اسناد تاریخی اداره کل اطلاعات استان بوشهر، چاپ زمستان 1383استفاده گردیده است.

  24. دشتی گفت:

   http://www.sepas.ir/module/news/31598/%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%A8%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AF%DA%A9-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AF

   به گزارش “سپاس”، به نقل ازترنم دشتی چند صباحی است آنتن صداوسیمای استان بوشهر درتملک قشری خاص است و در ترویج وتبلیغ فرهنگ و اصالت غنی استانمان درابعاد گوناگون  واز هرحیث غنی  ، چه در بعد فرهنگی و چه در ابعاد،هنری ، ادبی  ، تاریخی و …  سلیقه ای عمل می کند نکاتی اعم از دعوت شخصیت ها و بهره گیری ازاساتید بومی و صاحب نظران دانشگاهی و سایر عرصه ها و حمایت از مفاخر استان وبرنامه ریزی  جهت پخش سالانه دیدارها و نمایشگاه ها ومراسمات مذهبی  وآیین های سنتی وپرشور مردم استان بوشهر که به واسطه غنای آن  وشکل عزاداری منحصر به فرد  و سمفونی آرامش بخش  وروح نواز  آن انعکاس  عزاداری ها  باشکل دیگر و یا بکارگیری موارد غیر بومی بجای  قابلیت های و ظرفیت های عظیم موجود غیر معقول  وغیر منطقی  می آید .

    

    لذا طبق خواسته مشروع مردم  به حق لایق این استان  باید  مطابق با اساسنامه  صدا وسیمای جمهوری اسلامی ،افراد متخصص  ومتعهد و مبری از هرگونه فعالیت  سیاسی  ، حزبی  وصنفی یا توده ای  در داخل سازمان استفاده شود. نه بدینگونه که آنتن  استانی  دامنه وسیعی از پخش خودرا در انحصار فرد یا افرادی خاص ،قشر و یاشهری خاص اختصاص دهد.

   هرساله واحد پخش صدا وسیمای استان بوشهر  قسمت محدودی از زمان برنامه  خودرا  به سینه زنی  سنتی استان  اختصاص می دهد .آن هم نه به صورت زنده و همانند شبکه  های استانی دیگر  که پوشش واقعا  در خور  تقدیر  ازمراسمات خود دارند، بلکه باز هم این محبت مردم  ماخوذ به حیا  و دارای طبیعتی آرام  وظلم پذیر بوشهر بوده  که مکرراَ فیلم های عزاداری  خودرا به صداوسیمای  استان بوشهر  جهت پخش ارسال  می دارند اما دریغ ازپخش  در خور و پاسخگوی  هزینه این عزیزان  هر چند ثواب  این سوگواری ها  ثبت است بر جریده  عالم ولی بی توجهی مسئولان نمکی است برجریحهّ آدم،که علی رغم تماسها وپیگیری های مکرر با مسؤلین امر که غالبا صحنه گردانی  و تئوری  پاسکاری  را در دستور کار خود قرار داده اند و توضیحاتی از جمله کیفیت تصویر و صدا را بهانه می کنند چنان که گویی فیلم ها را برای مستند می خواهند  و یا با استفاده از اصطلاحلاتی سالوس   سعی بر اقناع بینندگان  خود دارند همچنان با چالش عدم نظارت مسولین امر بر عملکرد دستگاه اجرایی مواجه ایم.

    با استناد به کنداکتور  ها ی  هفته های اخیر  ومشاوره باافراد  متخصص  برما روشن شد که فیلم های مدنظر خودرا علی رغم داشتن کیفیت مطلوب چه ازنظر صدا وچه ازنظر تصویر  وایضا عدم توجه  به بعد کیفی وکمی و بعضا دیده شده در نشر عزاداری مغایر و غیرمرتبط با اصالت عزاداری و فرهنگ وسنت پسندیده و فراگیر بوشهر مطابق میل و رای خود که گاها شبهه هایی را به دنبال دارد ، فیلم های مدنظرشان را بی هیچ فیلترینگ و ملاحظه ای پخش خواهند کرد

    

    

   دغدغه ما ، امروز و صرفا پخش عزاداری  سنتی بوشهر نیست دغدغه ما حمایت از فرهنگ  وسنت حسنه   استان بوشهر  و آینده هنر و هنرمند بوشهری است  که در سالیان اخیر  همیشه مسولین ومتولیان امر  را به باد انتقاد سپرده اند  چرا که به واقع عزیزانی همچون سید روح اله صفوی(اکا) و حسین کشتکار بوشهری ، علی رغم  تبحر وتکنیک فوق العاده  ای که در زمینه موسیقی  دارند  مظلوم واقع شده اند وجهت ارائه آلبوم های خود که موسیقی اصیل ماست و با هویت ما عجین شده متوسل التماسند  وچشم به  التجای  پشت میز نشینان  بی ذوق دارند و یا مثال بارز چهره ماندگار موسیقی استاد مرحوم همایون خرم که هیچگاه از اصالت خود نگفت و زمانی دانستیم  هم استانی وافتخار بوده که جان به جان آفرین تسلیم نمود و چه بسیارند مفاخری که در عرصه های مختلف فعالند ولی در مصاحبه هایشان با شرمساری از شهر خود می گویند، به واقه دلیل این امر چیست؟ با اینکه موسیقی بوشهر ابتذال به خود راه نداده ولی همچنان مورد هجمه قرار میگیرد به طوری که ترویج فرهنگ غربی مدیون همین محدودیت ها و مخالفت هاست.

     جای بسی شرمساری است  که هنرمندان ما مورد تایید و استقبال استانهای دیگرند و در عرصه جهانی می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند اما دراستان  ما که آداب و رسوم ما را مبتنی بر نوا و نمای دریا به رخ می کشند از جانب مسولین مورد شماتت قرار می گیرند. باید تبریک گفت به مسولین هنر استان هرمزگان  که در شکوفایی  استعداد هنرمندان بومیشان همچون رضا صادقی ، مرحوم ناصر عبداللهی ، غلامرضا صنعتگر و شناساندن هنرمندانشان  و معرفی آنها  به عنوان خواننده ملی  نقس اساسی  ایفا کردند .

   واین تازه همه ماجرا نیست …

   و در آخر به قسمت هایی از فرمایشات رهبر کبیرانقلاب حضرت آیه الله خمینی (ره) با موضوع رسالت و جایگاه و نقش صدا و سیما خواهیم پرداخت.

   همیشه توجه داشته باشید که کارهایتان در محضر خداست

   ماباید[با]توجه به اسلام، توجه به خدای تبارک و تعالی، اتکال به خدای تبارک و تعالی، فراموش نکردن خدای تبارک و تعالی مشغول کار باشیم. و شمایی که، برادرانی که در یک همچو مرکز مهمی واقع شده‏اید، همیشه توجه داشته باشید که کارهایتان در محضر خداست. همۀ کارها، چشمهایی که به هم می‏خورد در محضر خداست، زبانهایی که گفتگو می‏کند در محضر خداست. و دستهایی که عمل می‏کند در محضر خداست، و فردا ما جواب باید بدهیم. اگر ما جواب را برای آن طرف تهیه کردیم، هیچ باکی از هیچ چیز نداریم، لکن اگر ـ خدای نخواسته ـ نتوانستیم جواب درست کنیم برای آن طرف، باید متأسف باشیم و توبه کنیم.

   من از خدای تبارک و تعالی سلامت و سعادت شما را می‏خواهم و از زحمتهای شما تشکر می‏کنم. و امیدوارم که بیشتر زحمت بکشید، بیشتر برای اسلام کار بکنید. مایی که از خدا هستیم، برای خدا باید صرف کنیم وقت خودمان را، برای خدا باید قوای خودمان را صرف کنیم. ان‏شاءاللّه‏، همه موفق و مؤید باشید.

   والسلام علیکم و رحمة‏اللّه‏ و برکاته