طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ | کد خبر : 9661
 • آیین کتابت آیات قرآن کریم توسط انجمن خوشنویسان شهرستان دشتی در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد. ...

  آیین کتابت آیات قرآن کریم توسط انجمن خوشنویسان شهرستان دشتی در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

  به گزارش ندای دشتی وبه نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در آیین کتابت آیات قرآن کریم در خورموج گفت: قرآن کریم همچون چراغی فروزنده، روشنگر راه و مسیر زندگی مردم است.

  حمید زارعی ادامه داد: به واسطه معنویتی که در این برنامه هنری موج می زند خوشنویان از آن استقبال بسیار خوبی به عمل می آورند به نحوی که در چند سال گذشته بدون وقفه  این برنامه در فرهنگسرا ادامه داشته است.

  وی افزود: انجمن خوشنویسان با برخورداری از هنرمندانی ممتاز و دین مدار تلاش زیادی در توسعه هنر خوش نویسی در این دیار ایفا می کند.

  زارعی اضافه کرد: استعدادهای خوبی در این زمینه شناسایی و تربیت شده اند و استاد سید عبدالمحمد جعفری و سید نظام الدین حسینی با عشق و علاقه در حال تلاش و آموزش هنرجویان هستند.

  وی ادامه داد: انجمن خوشنویسان خورموج هر چند سابقه بیست ساله در فرهنگسرا دارد اما کمتر از شش سال است که زیر نظر انجمن خوشنویسان ایران ثبت شده و فعالیت می کند و در این مدت هنرمندان زیادی مدارک خوشنویسی از مقدماتی تا ممتاز کسب کرده اند.

  مسوول انجمن خوشنویسان شهرستان دشتی نیز گفت: این برنامه با هدف تلفیق و ترویج آثار قرآنی با هنر خوشنویسی انجام می شود و طی آن هنرمند همزمان با تحریر نسبت به توجه به مفاهیم قرآنی و تدبر در آیات الهی اقدام می کند.

  سیدعبدالمحمد جعفری ادامه داد: در این کتابت آیات قرآنی ١۴ نفر از خوشنویسان ممتاز و خوش ذوق شهرستان دشتی به صورت زنده با مشق آیات قرآن کریم به شیوه های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ به تولید اثرهای فاخر و بی نظیر قرآنی پرداختند.

  وی افزود: این برنامه به همت و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی و انجمن خوشنویسان این شهرستان در محل این انجمن در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد. در این آیین سید عبدالمحمد جعفری، سید نظام الدین حسینی، سید ابراهیم موسوی، سیف الله خلیلی، حسین رستمی، روح الله سمیعی منفرد، حسین اسماعیلی، امیر رضا شاکر، امیر علی احمدی، امیر حسین احمدی، فرزانه بهرامی، مریم رضایی حقیقی، آمنه ذاکری و حکیمه ستوده به کتابت آیات قرآن پرداختند و در پایان از آنان تقدیر شد

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "کتابت آیات قرآن کریم در خورموج"