طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 9301
 •   مصطفی احمدی مدیر مرکز جهاد کشاورزی کاکی :در راستای برنامه های ترویجی و معرفی گیاهان جدید گیاه کینوا از رقم تی تی کاکا در سطح ۱۲۰۰ متر مربع  در قالب یک طرح تحقیقی_ ترویجی  کشت شد.  احمدی شرایط رشد و ...

   

  ۲۵۵۵۵
  مصطفی احمدی مدیر مرکز جهاد کشاورزی کاکی :در راستای برنامه های ترویجی و معرفی گیاهان جدید گیاه کینوا از رقم تی تی کاکا در سطح ۱۲۰۰ متر مربع  در قالب یک طرح تحقیقی_ ترویجی  کشت شد.  احمدی شرایط رشد و نموی گیاه در مزرعه تحقیقی را مطلوب ارزیابی و افزود: عملیات کاشت گیاه در ابتدای آذر ماه انجام و اکنون در دوره پر شدن دانه قرار دارد.
  کینوا گیاهی یک ساله و از خانواده آمارانتاسه و به منظور تولید دانه کشت می شود ولی امکان استفاده از برگ های جوان این گیاه به صورت سبزی تازه یا پخته وجود دارد. کینوا قابلیت کشت در اراضی زراعی فقیر را داشته و تحمل زیادی در برابر خشکی و شوری دارد.
  دانه کینوا قابلیت استفاده در تغذیه انسان را دارد و منبع غنی از آنتی اکسیدان بوده و  برای تهیه نان، سوپ، سالاد و غذای نوزادان استفاده می شود. دانه کینوا بدون گلوتن بوده، از دیابت نوع ۲ جلوگیری می کند و می تواند جایگزین غلات معمول در رژیم غذایی افراد دیابتی شود.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "کشت آزمایشی کینوا در کاکی"