طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ | کد خبر : 9214
 • حجت الاسلام محمد محمدی در اجتماع مردم کاکی به با بیان برخی  مشکلات کشاورزان  گوجه کارگفت: بسیار متاسفم که  هرساله در این تربیون وسایر رسانه ها مشکلات تکراری گوجه کاران منطقه  را اعلام می کنیم . وی افزود:به علت نبود صنعت،کار،شغل ...

  ۲۷۸۸۶۸۲

  حجت الاسلام محمد محمدی در اجتماع مردم کاکی به با بیان برخی  مشکلات کشاورزان  گوجه کارگفت: بسیار متاسفم که  هرساله در این تربیون وسایر رسانه ها مشکلات تکراری گوجه کاران منطقه  را اعلام می کنیم .
  وی افزود:به علت نبود صنعت،کار،شغل وجایگزینی برای کسب درآمد،مردم منطقه تمام زندگی خودرا وحتی بیشتراز زندگی خود، با قرض و وام برای کشت گوجه فرنگی در اراضی منطقه ریخته اند ،اما هرساله شاهد تکرار داستان غم انگیز این مجموعه شریف وعزیز کشاورز، به خاطر بسته شدن صادرات وکاهش شدید قیمت گوجه فرنگی هستیم .
  امام جمعه کاکی با تشکر از دکتر شهریاری ،نماینده مردم شریف دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی به خاطر تذکر ایشان بابت این موضوع وبیان اینکه چرا نباید گوجه فرنگی به عنوان یک محصول استراتزیک محسوب شود افزود:با توجه به کاشت گوجه فرنگی در چند استان ،برای رفع مشکل کشاورزان ،مجلس شورای اسلامی به عنوان وضع کننده قانون ،باید قانون خود را اصلاح کند تا محصول کشاورزان به صورت تضمینی خرید گردد وهرساله این داستان تکرارنشود.
  محمدی با اشاره به اینکه  طرح مشکل کشاورزان  گوجه کار وتذکر نماینده محترم  بخاطر این است که  پس از چندسال این مشکل حل نشده است  واتفاق خوشایندی برای کشاورزان رخ نداده است  تاکید کرد:، اگر  مشکل گوجه کاران پس از چندین سال ،حل شده بود ،امروز کشاورزان ما با این مشکلات مواجه نبودند. وکشاورز با خرید تضمینی در زمان کاشت تکلیف خودرا می دانست.
  امام جمعه بخش کاکی با مقایسه نرخ خرید گوجه فرنگی کشاورزان توسط تعاون روستایی اظهارداشت: امروز اعلام می شود  که تعاونی محصول  گوجه کشاورزان را خرید می کند،اما کدام خرید؟خرید ۱۳۰۰ تومانی که کشاورزباید هزینه حمل،خرید سبد،در نوبت بودن وپرداخت با تاخیر هزینه آن متحمل گردد.درصورتی که همین محصول درمزرعه، بدون  هزینه اضافی ۱۰۰۰ تومان نقد خرید می گردد. اما این خرید راه حل مشکلات کشاورزان نیست،تنها راه حل اصلاح قانون وخرید تضمینی آن می باشد

  حجت الاسلام محمدی درادامه اعلام نرخ خرید تضمینی گندم پرداخت وگفت:امیدوارم که خداوند باران رحمت خود را برما نازل نماید،اما اعلام  نرخ خرید تضمینی ۱۶۰۰ تومانی  گندم در حالی اعلام می گردد که همین محصول سال گذشته ۱۴۷۰ تومان خرید می شده است. واینجا این سوال مطرح می گردد  که در کشور قیمت چه محصولاتی ثابت مانده است ؟که گندم بماند .
  وی اضافه کرد: تعیین نرخ خرید باید براساس تورم باشد،وحداقل قیمت ان ۱۹۰۰ تومان می باشد وحتی کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی  نرخ ۱۹۲۰ را به ریاست مجلس پیشنهاد می دهد. دولت می تواند قانون را اجرا،نرخ را به موقع وصحیح اعلام کند وبرای پرداخت آن ساز وکار خاص پیش بینی کند .
  محمدی آوردن وزیر جهادکشاورزی به مجلس را راه حل مشکل ندانست وتصریح کرد:با آوردن وزیر جهادکشاورزی به مجلس،وسوال ،استیضاح وبرکناری وزیر مشکل حل نخواهدشد،زیرا وزیر در شورای اقتصاد برای تعیین نرخ تنها یک رای دارد  وتنها راه حل این مشکلات ،اصلاح قانون توسط مجلس شورای اسلامی است.
  @kakinews:
  ❀°❔°❀°❔°❀°❔°❀°
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ⚜️⇦ڪــــــــــاناڸ
  خبری کاکی نیوز⇩‌⚜️
  ڪلیــڪ ڪنید  ⇩⇩⇩⚜️
  ⇲ https://t.me/kakinews

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "داستان غم انگیز کشاورزان گوجه کار منطقه همچنان ادامه دارد."