امروز: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۷ کد خبر: ka84100
امام جمعه کاکی:

یکسال از داستانهای کسل کننده بحث حریم رودخانه می گذرد ومردم ، وما؛ منتظر یک اقدام عملیاتی برای حل مشکل زمین های مردم وایجاد اشتعال هستیم.

۲۲۴۱۷۰۲

حجت الاسلام محمد محمدی امام جمعه بخش کاکی  در اجتماع نمازگزاران جمعه شهر کاکی با بیان مشکلات کشاورزان ومردم حاشیه رودخانه  مند گفت:
ضمن تشکر از تلاشهای همه مسئولین پیگیر در حریم رودخانه مند  ، اما یکسال از داستانهای کسل کننده بحث حریم رودخانه می گذرد ومردم ، وما؛ منتظر یک اقدام عملیاتی برای حل مشکل  زمین  های مردم  وایجاد اشتعال هستیم.
امام جمعه کاکی افزود: درشهرستانی که بیکاری جوانان آن بسیار تکان دهنده است،بحث جوانانهای بیکار،اشتعال روستایی واقتصاد مقاومتی  جایی برای این حرکات باقی نمی ماند.

محمدی تصریح کرد:اگر چه در این زمین ها موقتا  اجازه کار روی آن را داده اند ، اما دربحث حریم رودخانه  مند ،ما انتطار داریم طبق قانون اصلاح شود،نه بیشتر،ما با قانون مشکلی نداریم ،  قانون خیلی واضح هم می باشد.

درست است که محدوده حریم رودخانه ها ، به عهد وزارت نیرو گذاشته شده است  اما همین قانون دست وزارت نیرو را بازنگذاشته است ،قانون حد ومرز  در تعیین حریم را مشخص کرده است.
حریم کیفی برای رودخانه های که آب شرب را تامین می کنند،۱۵۰ متر می باشد  وبقیه که آب شرب ندارند ،قانون نیز تعیین کرده است.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار کیلومتر رودخانه بزرگ،متوسط وکوچک در کشور داریم  تاکید کرد:
در کدام رودخانه  وشهرستان  ،حریم ۸ کیلومتری  برای آن تعیین شده است؟
امروز مردم ارس در کناررودخانه وحشی ارس،  زندگی می کنند وامسال بزرگترین طرح  توسعه وبهره برداری از رودخانه ارس و طرح اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر نیرو در آنجا افتتاح شده است،آیا بعد از سیل سال۱۳۸۲ و زیر آب رفتن بیش از ۱۰ روستا در کنار این رودخانه ، آیامردم را از کنار آن بیرون کردند؟
بعد ازسیل ،در کنار رودخانه ارس مسئولین با ایجاد سد های خاکی ودیوارچینی رودخانه ، زمینه  اشتغال مردم ایجاد نمودند.

امام جمعه کاکی ادامه داد:  قرار بود که مردم از آب رودخانه مند برای کشاورزی برداشت  کنند  ،اما همه اینها گذشت  وهیچ اتفاقی صورت نگرفت.
الان مردم به امام جمعه می گویند ،شمای که تربیون در اختیار دارید،زبان  وصاحب ما هستید  وتوان رساندن پیام ما مردم دارید،گلایه وحرف ما مردم را به مسئولان برسانید؛که اگر حداقل توان حل مشکلات ما را ندارند ،قانون را مانندگذشته اجرا کنید وما هیچ کار دیگری از شما انتطار نداشته ونداریم.
وی از مسئولین خواست  سریع پاسخ مردم را بدهند واقدام عملی در رفع این مشکل  صورت دهند. زیرا براساس قانون حریم  رودخانه ها ۱ تا ۲۰ متر حریم  می‌ باشد.
❀°❔°❀°❔°❀°❔°❀°
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
⚜️⇦ڪــــــــــاناڸ
خبری کاکی نیوز⇩‌⚜️
ڪلیــڪ ڪنید  ⇩⇩⇩⚜️
⇲ https://t.me/kakinews

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها