طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ | کد خبر : 9113
 • به گزارش کاکی نیوزناصر امیرزاده بعد از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرمت و بازسازی قلعه محمدخان دشتی که با حضور استاندار بوشهر برگزار شد اظهار داشت: سبک معماری قلعه محمدخان دشتی، سلجوقی و متاثر از سبک قلعه سازی ...

  به گزارش کاکی نیوزناصر امیرزاده بعد از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرمت و بازسازی قلعه محمدخان دشتی که با حضور استاندار بوشهر برگزار شد اظهار داشت: سبک معماری قلعه محمدخان دشتی، سلجوقی و متاثر از سبک قلعه سازی دوره ساسانی است.

  وی، مساحت کل زمین  قلعه محمدخان دشتی را دو هزار و ۵۷۰ متر مربع عنوان کرد و افزود: مساحت اعیان این قلعه یک‌هزار و ۲۰۰ متر مربع است که در آن فضاهای نمایشگاهی و گالری، بخش‌های خدمات، مرکز اسناد و بخش نمایشگاهی دایر شده است.

  امیرزاده با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه ۲۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود، یادآور شد: این قلعه به عنوان فرهنگ‌سرا و مرکز گردشگری در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه این مجموعه دارای بخش گالری، کارگاه آموزشی، نمایشگاه و کافی شاپ است تاکید کرد: در قلعه محمدخان دشتی، مرکز اسناد و دشتی شناسی راه‌اندازی شده و از برج قلعه نیز به عنوان موزه استفاده می‌شود.

  استاندار بوشهر نیز با اشاره به اینکه  شهرستان دشتی نگین فرهنگی استان بوشهر است افزود: دشتی با داشتن مردمانی عالم‌دوست و عالم‌پرور به عنوان نگین فرهنگی استان بوشهر محسوب می‌شود.

  عبدالکریم گراوند از افتتاح پروژه‌های عمرانی هفته دولت در دشتی پرداخت و گفت: در پنجمین روز از هفته دولت امروز ۵ پروژه با ۳۹ میلیارد تومان در دشتی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد که بیشتر پروژه‌ها در حوزه اشتغال‌زایی، اقتصادی و حل مشکلات اساسی مردم است./مهر

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "بهره‌برداری ازپارک موزه محمد خان دشتی"