امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ka970606225
در پنجمین روز از هفته دولت؛

پارک موزه محمد خان دشتی با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال اعتبار بهره‌برداری شد.

به گزارش کاکی نیوزناصر امیرزاده بعد از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرمت و بازسازی قلعه محمدخان دشتی که با حضور استاندار بوشهر برگزار شد اظهار داشت: سبک معماری قلعه محمدخان دشتی، سلجوقی و متاثر از سبک قلعه سازی دوره ساسانی است.

وی، مساحت کل زمین  قلعه محمدخان دشتی را دو هزار و ۵۷۰ متر مربع عنوان کرد و افزود: مساحت اعیان این قلعه یک‌هزار و ۲۰۰ متر مربع است که در آن فضاهای نمایشگاهی و گالری، بخش‌های خدمات، مرکز اسناد و بخش نمایشگاهی دایر شده است.

امیرزاده با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه ۲۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود، یادآور شد: این قلعه به عنوان فرهنگ‌سرا و مرکز گردشگری در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه این مجموعه دارای بخش گالری، کارگاه آموزشی، نمایشگاه و کافی شاپ است تاکید کرد: در قلعه محمدخان دشتی، مرکز اسناد و دشتی شناسی راه‌اندازی شده و از برج قلعه نیز به عنوان موزه استفاده می‌شود.

استاندار بوشهر نیز با اشاره به اینکه  شهرستان دشتی نگین فرهنگی استان بوشهر است افزود: دشتی با داشتن مردمانی عالم‌دوست و عالم‌پرور به عنوان نگین فرهنگی استان بوشهر محسوب می‌شود.

عبدالکریم گراوند از افتتاح پروژه‌های عمرانی هفته دولت در دشتی پرداخت و گفت: در پنجمین روز از هفته دولت امروز ۵ پروژه با ۳۹ میلیارد تومان در دشتی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد که بیشتر پروژه‌ها در حوزه اشتغال‌زایی، اقتصادی و حل مشکلات اساسی مردم است./مهر

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها