امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ka970606220
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی:

در آئینی به مناسبت هفته دولت و معاون وزیر راه و شهرسازی، چهار پروژه شاخص راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر به بهره‌برداری رسید.

 

۲۸۷۱۹۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ظهر دوشنبه در آئین افتتاح مجتمع خدمات رفاهی بین راهی جم اظهار داشت: در راستایت وسعه مجتمع‌های خدماتی رفاهی در سطح کشور تلاش خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهم در دست اجرا است.

عبدالهاشم حسن‌نیا با اشاره به نقش مهم این مجتمع‌ها در تامین نیازهای مسافران و رانندگان بیان کرد: در سطح کشور تاکنون ۷۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ایجاد شده و ۴۲۰ مجتمع دیگر در حال ساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور ۷۰۰ مجوز جدید ساخت مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی خاطرنشان کرد: ایجاد این مجتمع‌ها نقش مهمی در توسعه اشتغال دارد و زمینه ساز کاهش تصادفات و حوادث خواخد بود.

وی با اشاره به تبدیل مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی به مقصد گردشگری ادامه داد: گردشگران و مسافران استقبال خوبی را از این مجتمع‌های گردشگری در نقاط مختلف کشور داشته‌اند.

افتتاح ۱۶۳ میلیارد ریال پروژه‌ راهداری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر نیز در این آئین اظهار داشت: پروژه مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ایمن سفر ایرانیان شهر جم در ۵۰ هزار مترمربع طراحی شده است.

حمیدرضا علم با اشاره به هزینه ۷۰ میلیارد ریالی اجرای پروژه مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ایمن سفر ایرانیان شهر جم، افزود: فاز نخست این مجتمع دارای دو هزار متر زیربنا است که زمینه اشتغال ۵۰ نفر را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: این مجتمع دارای خدمات و زیرساخت لازم شامل جایگاه عرضه سوخت با ۲۲ واحد نازل بنزین و گازوئیل، مسجد، نمازخانه، پنج واحد استراحتگاه برای مسافران، سوپرمارکت، رستوران، شهربازی، آلاچیق، اطاق کودک، عابربانک است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به برخورداری شرکت مسافربری ایمن سفر ایرانیان از ۲۵۰ دستگاه اتوبوس با میانگین عمر ۲.۵ سال افزود: این پروژه با ۳۰ هزار مترمربع مساحت و چهار هزار ۲۴۰ مترمربع زیربنا، ۸۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم دارد.

وی گفت: مرکز بزرگ تعمیرگاهی و مجتمع خدمات پس فروش سومین پروژه شاخص بخش حمل ونقل و راهداری استان  بوشهر است که در زمینی به مساحت ۱۱ هزارمترمربع و در مدت ۲۱ ماه با اعتبار۱۳ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی اجرا شده است.

علم اظهار داشت: مجتمع خدماتی رفاهی وبین راهی سیراف نیز در فاز نخست با ۱۰ هزار مترمربع مساحت و چهار هزارمتر مربع زیربنا از تمامی زیرساخت‌های رفاهی، عبادی و استراحتگاهی ساخته شده است.

وی گفت: مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی جم و سیراف، شرکت مسافربری ایمن سفر، مرکز بزرگ تعمیرگاهی و مجتمع خدمات پس فروش جم با اعتبار ۱۶۳ میلیارد ریال اجرا شده است.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها