طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ | کد خبر : 8957
 • حسین درتاج معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کنکور سراسری امسال داوطلبان استان بوشهر موفق به کسب ۲۰۸ رتبه زیر یکهزار در رشته های مختلف شدند. وی ادامه داد: استان در کنکور سال ...

  ۲۴۲۷۴۵۴

  حسین درتاج معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کنکور سراسری امسال داوطلبان استان بوشهر موفق به کسب ۲۰۸ رتبه زیر یکهزار در رشته های مختلف شدند.

  وی ادامه داد: استان در کنکور سال جاری نسبت به سال گذشته موفق‌تر عمل کرده است و در حالی که سال گذشته ۱۸۱ رتبه زیر هزار داشت امسال ۲۷ رتبه زیرهزار به آن افزوده شده است و به آمار ۲۰۸ رتبه زیر هزار رسیده است.

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان یادآور شد: این آمار مربوط به ۱۹ مرداد ماه امسال بوده و احتمال اینکه این تعداد افزایش یابد بسیار زیاد است.

  درتاج گفت: تاکنون دانش آموزان شهرستان دشتستان ۷۴ رتبه زیر هزار و بوشهر با ۶۶ رتبه زیر هزار بیشترین توفیق را داشته اند.

  این مقام مسئول ادامه داد: شهرستان دشتی ۲۳ رتبه زیر هزار، دیر ۱۳ رتبه، جم ۱۱ رتبه، گناوه ۹ رتبه، کنگان ۶ رتبه ، دیلم ۲ رتبه، کاکی ۲ رتبه، عسلویه و تنگستان نیز یک رتبه زیر هزار را در کنکور امسال داشته‌اند.

  تشریح بهترین نتایج کنکور

  وی افزود: بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری در رشته ریاضی، محمد بی نیاز با رتبه ۱۳ از دشتستان، محمدصادق سلیمی با رتبه ۳۲ از بوشهر و سیده فاطمه احمد زاده با رتبه ۳۵ از بوشهر بوده است.

  درتاج اضافه کرد: در رشته تجربی بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری، زهرا کریمی زاده با رتبه ۳ از دشتستان، کوشان حاجیونی با رتبه ۳۹ از بوشهر و علی زارع با رتبه ۴۶ از دشتی بوده است.

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در رشته علوم انسانی بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری، محمدمهدی گنجور با رتبه ۱۱۸ از کاکی، علیرضا حاجی زاده با رتبه ۱۴۴ از دشتستان و فاطمه عباسی با رتبه ۱۹۳ از دشتستان بوده است.

  وی ادامه داد: بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری در رشته زبان، اصغر قائدی با رتبه ۲ از دشتی، زهرا کریمی زاده با رتبه ۱۳ از دشتستان و محمود خاج با رتبه ۲۳ از گناوه بوده است.

  این مقام مسئول افزود: در رشته هنر بهترین نتیجه دانش‌آموزان استان در کنکور سراسری سال جاری، اصغر قائدی با رتبه ۴ از دشتی، علیرضا صداقت با رتبه ۱۱ از دشتی و زهرا مومنی با رتبه ۱۲۴ از گناوه بوده است.

  وی با اشاره به اینکه سه نفر از دانش آموزان در ۳ رشته رتبه زیر هزار کسب کردند بیان داشت: اصغر قائدی از دشتی با رتبه ۲ زبان، ۴ هنر و ۵۲ تجربی، زهرا کریمی زاده از دشتستان با رتبه ۳ تجربی، ۱۳ زبان خارجه و ۲۳۷ هنر و رضا رضایی مطلق از دشتستان با رتبه ۴۳۳ در زبان، ۵۳۷ در تجربی و ۹۰۸ هنر این سه دانش آموز موفق بوده اند.

  تجلیل از دانش آموزان برگزیده و برتر

  درتاج، تجلیل از دانش آموزان برگزیده و برتر را در همه زمینه ها ضروری دانست و بیان کرد: تمامی نظام های آموزشی دنیا توجه ویژه به دانش آموزان نخبه و برگزیده دارند زیرا این دانش آموزان ضمن افتخار آفرینی برای خانواده، شهر و منطقه خود مهمترین سرمایه کشور ها و آینده سازان جوامع هستند.

  وی بر ایجاد خلاقیت و نوآوری در روند فعالیت های آموزشی و پرورشی تاکید کرد و افزود: نباید در سیستم آموزشی به دنبال انتقال تجربیات دیگران از یک کتاب به کتاب دیگر یا از یک ذهن به ذهن دیگری باشیم بلکه باید در جهت تولید علم، فکر، اندیشه همراه با خلاقیت و نوآوری در مدارس و دانشگاه گام برداریم.

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: باید در مدارس و دانشگاه در راستای رشد دانش آموزان و دانشجویان تلاش شود زیرا رشد زمینه ساز توسعه متوازن است و موجب اثر گذاری افراد در کنار توسعه جامعه ای آباد، ایده آل و پیشرفته می شود.

  علی رغم توقف تامین اعتبارات طرح تقویت بنیه علمی، آمار زیر هزار کنکور سراسری با این افزایش روبرو بوده  است و چنانچه این طرح با همراهی همه بخش‌ها و دستگاهها ادامه می یافت دستیابی به موفقیت های بیش‌تر دور از انتظار و دسترس  نبود.
  منبع: مهر

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "کسب ۲۰۸ رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری"