امروز: شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۷ کد خبر: ka1397040502
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی

در سال جاری ۱۳ پروژه عمرانی با حجم 100 کیلومتر بااعتبار ۲۹۸ میلیارد و ۹۴۳ میلیون ریال اجرا می‌شود.

 

 

image_۲۰۱۸_۰۶_۲۵-۱۷_۰۶_۳۶_۲۵۲_g3r

به گزارش پایگاه خبری کاکی نیوز  ، مهندس عبدالله خدادادی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان  دشتی با بیان این مطلب گفت: در سال جاری ۱۳ پروژه عمرانی با حجم ۱۰۰ کیلومتر بازسازی شبکه‌هایی روستایی در شهرستان دشتی بااعتبار ۲۹۸ میلیارد و ۹۴۳ میلیون ریال اجرا می‌شود که تاکنون تعداد ۸ پروژه تجهیز کارگاه شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی گفت: بخش عمده‌ای از تأمین آب استان بوشهر از طریق استان‌های هم‌جوار انجام می‌شود و ۹۰ درصد آب مصرفی استان از طریق استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد تأمین می‌شود که در فصل تابستان با مشکلات کاهش سهمیه روبرو می شویم

ی ادامه داد: با توجه به این‌که استان بوشهر از منابع آب محروم است اما از ظرفیت دریا با اجرای آب‌شیرین‌کن می‌توان استفاده نه‌تنها مشکل آب استان بلکه استان‌های هم‌جوار را مرتفع و تأمین نماییم.

وی افزود: فرسودگی خطوط انتقال آب و از طرفی و انشعاب‌های غیرمجاز مشکلاتی است که دامن‌گیر ما شده است و یکی دیگر از مشکلات این است که مشترکین خانگی فقط ۲۵ درصد هزینه آب را پرداخت می‌کنند و اما به‌صورت صحیح از آب مصرف نمی‌کنند.

 

خدادادی خاطرنشان کرد: شهرستان دشتی با جمعیت روستایی ۲۶ هزار و ۷۰۳ نفر مشتمل بر سه بخش می‌باشد که طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۹۳ آبادی روستا دارای سنکه می‌باشند.

 

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی  با بیان اینکه در این شهرستان ۱۰ هزار و ۵۳۹ فقره انشعاب وجود دارد اظهار نمود: خط قرمز شرکت آبفای روستایی،تحویل آبی بهداشتی وسالم به ۵۹ روستا ی شهرستان با ۲۰عزار۶۵۳ نفر  می باشد وبدین منظور روزانه کنترل کیفیت می شود وهفتگی نمونه برداری وبه آزمایشگاه می شود.

وی اضافه کرد: هفت مجتمع آبرسانی در شهرستان وجود دارد که طول خطوط انتقال و شبکه آب شرب به روستاهای شهرستان دشتی ۶۵۶ کیلومتر است که طول خط انتقال ۲۷۲ کیلومتر و طول شبکه توزیع ۳۸۸ کیلومتر است.

وی تاکید  کرد: منابع آب روستایی شهرستان از سه منبع شامل ۸ نقطه آب از حط کوثر؛۱۶حلقه چاه و۵ دهانه چشمه تامین می گردد. ودر سال جاری با کمک‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان دشتی ۲۵۰ مترمکعب حجم مخزن زمینی در سال جاری اضافه می‌شود.

خدادادی با اشاره به نوسازی شبکه‌ها، احداث مخازن و تکمیل تأسیسات‌های آب‌رسانی گفت: ۴۰ ورودی روستاهای شهرستان دشتی برای نخستین بار هوشمند سازی می‌شود و تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری ۱۵ روستا هوشمند سازی انجام می‌شود.

مدیر آبفای روستایی اضافه کرد :وضعیت آب دهستان کبگان بخش کاکی به علت طولانی بودن مسیر وفرسودگی شبکه مشکل دارد که با تجهیز واصلاح ایستگاه آب حسین زائری مشکل آب بهبود می یابد و ورودی حجم آب به مخزن ذخبره کردوان؛ افزایش می یابد ودر آینده با تکمیل آب شیرکن دلوار ؛مشکل آب نوار ساحلی به ویژه روستاهای لاور؛کبگان وگلستان ساحلی بخش کاکی رفع خواهدشد.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها