امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: 8866
رئیس اداره توسعه میگو شیلات استان بوشهر :

ارزش تولید آبزیان در استان بوشهر در سال گذشته ۲ هزار میلیارد ریال بود که پیش بینی می‌شود با افزایش ظرفیت تولید امسال به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

 

 

۱۳۹۶۰۷۰۶۱۴۳۹۴۳۹۶۷۱۲۰۷۶۹۲۴به گزارش کاکی نیوز ناصر میرشکاری ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت نهاده‌های میگوی پرورشی با اشاره به افزایش سطح  زیرکشت میگوی پرورشی در استان بوشهر اظهار داشت: عملیات ذخیره‌سازی میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر آغاز شده که سطح اراضی پرورشی از ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار، به بیش از ۵ هزار هکتار افزایش یافته است.

وی از افزایش قیمت نهاده‌های پرورش میگو در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد:  در حالیکه در اکثر کشورهای صادر کننده کالا و محصول, افزایش قیمت ارز با رضایت تولید کنندگان همراه است اما برای پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر به سبب افزایش قیمت نهاده‌های تولید سبب التهاب و نگرانی شده است‌.

رئیس اداره توسعه میگو شیلات بوشهر با بیان اینکه امسال برای تامین بچه میگو،  مولد آن از خارج وارد نشده است خاطر نشان کرد: قیمت نهاده‌ها در حالی با افزایش مواجه شده که امسال برای تامین بچه میگو , مولد آن از خارج وارد نشده و به‌طور کامل از مولدهای داخلی استفاده شده, با این حال قیمت هر قطعه بچه میگو، داخلی از ۱۴۰ ریال سال گذشته به ۲۱۰ ریال امسال افزایش یافته است.

میرشکاری با بیان اینکه قیمت هر کیلو غذای میگو از ۴۵ هزار ریال  به ۵۰ هزار ریال  افزایش یافته گفت: این در حالی‌است که هر مزرعه تولید میگو غیر از هزینه دستمزد نیروی کار‌, بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال هزینه برق را پرداخت می‌کند و در مجتمع‌های فاقد برق هزینه مصرف سوخت بیشتر است‌.

وی، میانگین قیمت فروش هر کیلوگرم میگو در سال گذشته را ۱۵۰ هزار ریال دانست و افزود:به سبب عدم تغییر در قیمت‌های بازارهای مقصد صادرات, بعید است افزایش چندانی در قیمت خرید از پرورش دهندگان حاصل شود بنابراین افزایش قیمت نهاده‌ها, حاشیه سود برای تولید کنندگان میگو را به‌شدت کاهش می‌دهد.

رئیس اداره توسعه میگو شیلات بوشهر از برقراری فضای گفتمان بین تولیدکنندگان نهاده‌‌ها و پرورش دهندگان میگو خبرداد و تصریح کرد: شیلات در نظر دارد تا با ایجاد فضای گفت‌وگو بین تامین کنندگان نهاده‌ها و پرورش دهندگان میگو, شرایط لازم برای تولید را فراهم کند و از التهاب موجود کاهش دهد.

میرشکاری، ارزش تولید میگو در مجتمع‌های تولید آبزیان در استان بوشهر در سال گذشته را حدود ۲ هزار میلیارد ریال دانست و گفت: پیش بینی می‌شود با افزایش ظرفیت تولید امسال ارزش تولید آبزیان در استان بوشهر به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد./تسنیم

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها