امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ka03143

سخنی با شهردار و شورای شهرکاکی؛/ فکری به حال روند ضد توسعه کنید؛/ شما خانه امید مردم هستید؛ مردم را ناامید نکنید.

۵۵۵

 

سخنی با شهردار و شورای شهرکاکی؛/ فکری به حال روند ضد توسعه کنید؛/ شما خانه امید مردم هستید؛ مردم را ناامید نکنید.

یکی از مهمترین نهادهای تاثیرگذار در مدیریت شهری، شوراهای اسلامی شهر هستند که وظیفه تصمیم سازی حداقل برای نهاد شهرداری را بر عهده دارد و در کنار آن درصورت تحقق شرح وظایف می تواند زمینه یکپارچه شدن شبکه مدیریت خدمات شهری را فراهم کنند.

تحقق این موضوع مستلزم آن است که اعضای شورای شهر به دور از توجه به دسته بندی های سیاسی و گروهی، تنها و تنها به فکر شهر و تخصص گرایی حرکت کرده و فکر و ذکر آنها پیشرفت شهرکاکی باشد.

آن چیزی که شورای پنجم شهر کاکی  باید بیشتر مورد توجه قرار دهد، حرکت برنامه محور برای داشتن شهری زیبا و همراه با توسعه پایدار است.اعضای شورای شهر باید پیگیر مطالبات مردم باشند و پذیرفته نیست که فرصت خدمتگزاری به مردم را از دست بدهند ، اینک شما در مقابل همه مردم مکلف هستید ،تمام مردم را با یک دید نگاه کنید اقدامات شهردار انتخابی امتیازی در کارنامه کاری شماست،. عدم توفیق شهردار منتخب، علاوه بر اتلافِ فرصت ها و منابع، تاثیرات سوء بر پیکر مردم وشهر بر جای خواهد گذاشت.

شورای شهر باید تلاش کنید تا ظرفیت‌های بدون استفاده شهرمان آزاد شود، برنامه‌های عمرانی را بر اساس مطالبات و خواسته‌های مردم از طریق نیاز سنجی باید دنبال کند.

توجه به ارتقای کیفی تمام محلات و حرکت با تفکر محله محوری که به دنبال آن منجر به ایجاد محلات پایدار می‌شود باید با جدیت  دنبال شود، باید به  همه محله ها و کوچه پس کوچه های این شهر رنگ آبادانی کشید و این مهم تنها در سایه مشارکت مردم و حضور موثر شما می باشدوضروری است توسعه متوازن در شهر اتفاق بیافتد.اکنون دیگر نوبت شماست تا پس از یک سال از حضور در شورای شهر  ، به وعده هایتان  در روزهای هیجانی انتخابات جامعه عمل بپوشانید.

 

مردم به تبع اعتماد به برخی از بزرگان جامعه، به اعضای شورای شهر صرفاً رای داده اند و قطعاً مترصد ارزیابی و شناختِ عملکردِ یکایک اعضای شورا هستند و تصمیمات، انتخاب ها و موضع گیری های آنها می تواند داوریِ افکارِ عمومی را در موردِ آنان، بهبود و قوت بخشد و بالطبع، حفظ اعتمادِ مردم، پشتیبانیِ آنان را از اقدامات مقبولِ خادمانِ شهر در شورای منتخب در پی خواهد داشت و این دو ذخیره مهم، ضمانتِ اجراییِ لازم را برایِ عملکردِ شورا و شهرداری، بیش از پیش فراهم خواهد ساخت.

منتخبین مردم!شهردار عزیز! مردم محروم و شریف کاکی  از شما تقاضا دارند:

تخصصی و به صورت کارشناسانه عمل کنید.( امروز دستور آسفالت  وایجاد فضای سبز ندهید فردای آن روز حفاری کنید که نمونه های از این دست ، فراوان است.نمونه آن امروز در خیابان روبروی شهرداری مشاهده می شود که شهرداری  چگونه به جان درختان افتاده است وآنها را از ریشه قطع نموده است،به نظرشما آیا اولویت شهر کاکی همین نقطه می باشد؟آیا نمی شد این پروژه در کوچه های که نه آسفالت دارند ونه درختی ،اجرا نمود؟


*
بدون برنامه حرکت نکنید و اهداف برنامه ۵ ساله عمرانی شهر را در نظر داشته باشید وهویت شهری را به شهر بازگردانید وتوجه به ارتقای کیفی تمام محلات را بسیار جدی بگیرید. چند روز گذشته همه شما از سخنان  دکتر سامان نورمحمدیان ،پزشک  مهمان برنامه ماه عسل در مورد کاکی آزرده خاطر شدید،اما از خود سوال نکردید این پزشک تحصیل کرده که بیش از یکسال در این شهر، با مردم  ما زندگی نمود ،بیماران ما  را درمان کرد  سخنرانی نمود،شهرکاکی را به خوبی نشناخت،فرق شهربودن ما با روستا را تشخیص نداد،چگونه انتظار دارید کسانی که هیچ وقت به کاکی پا نگذاشته اند ومسافری بیش نیستند ،کاکی را به دیگران معرفی کنند؟

*برنامه‌های عمرانی را بر اساس مطالبات و خواسته‌های مردم از طریق نیاز سنجی باید دنبال کنید. باید به محله ها و کوچه پس کوچه های این شهر رنگ آبادانی کشید و این مهم تنها در سایه مشارکت مردم و حضور موثر شما می باشد.

اعضای محترم شورای شهر ! تمام مردم را با یک دید نگاه کنید اقدامات شهردار انتخابی، امتیازی در کارنامه کاری شماست.امروز با گذشت یک سال دیگر نوبت شماست تا شعارهایتان بر روی پوسترها و بروشورهای پر زرق و برقتان در روزهای هیجانی انتخابات جامعه عمل بپوشانید.

یادتان هست با چه تیپ و حالت هایی که عکس نگرفتید ، چه کسانی را بر ای جلب  رای وحمایت مردم ،روانه منازل کردید،خودتان  چند بار درب حیاط مردم را زدید که مردم! به من رای بدهید من چنان و چنان می کنم و من کیم و من چیم و من ؟

دیگر نوبت آن رسیده است تا در سایه وحدت و همدلی و دوری از هرگونه حاشیه، که عمده ترین علت عقب افتادگی شهر بی روح و خالی از نشاط کاکی می باشد برای رونق و آبادانی آن قدم بردارید.
منتخبین مردم! با تکیه بر فرد یا افراد و یا گروه خاص نمی توان به توسعه و پیشرفت فکر کرد و تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی بلند پایه و کارشناسی شده است مردم فهیم با انتخاب شما فرصت آفرین بودند، برای شما و این بار نوبت شماست که بر تمامی نابرابریها ، بی توجهی ها و عقب افتادگی های موجود خط بطلان بکشید.

شورای محترم  شهر،شهردار جوان ! بیایید تحول اساسی درشهر ایجادکنید و وضع نامناسب موجود را تغییر دهید.شهر نیازمند شور و نشاط و هیجان شهروندی است. از این شهر غبار غم می بارد. از تجارب سایر شهرهااستفاده کنید و نتیجه عملکرد خود را با آنها مقایسه کنید . فراموش نکنید شما آمده اید تا کاستی های گذشته را جبران کنید ؛ پس باید برنامه داشته باشید و شتابتان از آنها بیشتر باشد

منتخبین مردم! کاکی آسیب های اجتماعی بسیار جدی را در خود دارد که نتیجه بی توجهی به نیازمندیها و خواسته های به حق این جوانان سرنوشت ساز و عدم بهره مندی از توانمندی ها و پتانسیل آنها می باشد.

عزیزان شورای شهر! فرصت سوزی ها ، محرومیت ها و عقب افتادگی ها را نمی خواهیم برجسته نماییم. اما چرا باید مردم کاکی  دائماً بگویند بادوله ،خورموج ،بردخون ،دوراهک و…زیباست؟شهرهای که در کنار ما قراردارند.چرا باید پروژه عمرانی در جای  از شهراجرایی شود که امروز ضرورتی ندارد؟چرا نباید مردم بدانند که امسال در کدام نقطه شهر،خیابان وکوچه ی آسفالت می گردد؟آیا اجرایی پروژه بسیار بزرگ  شرق به غرب ،در پشت بوستان معلم تا بلوار ولی عصر(عج) که یک طرف آن منزل مسکونی وجود ندارد ودر سمت دیگر آن انگشت شمار است،  اولویت شماست یا آسفالت کوچه های دیگری که  بافت جمعیتی بیشتری دارد؟خیابان امام خمینی(ره)و بازاردر کجای برنامه شما قراردارد؟بافت قدیم چه زمانی رنگ آبادانی به خود می گیرد؟وبسیاری سوال های دیگر که در این مجال نمی گنجد

همه مردم امیدوارند  در پایان دوره پنجم شورا شهر، کاکی جانی دوباره گرفته یاشد و نبض آن تپیدن گرفته باشد و شادی و نشاط در آن به چشم بیاید و بگویم کاش که این افراد دوباره کاندیدای  شورای شهر شوند تا به آنها رای بدهیم وای کاش شورای انتخاب می شد که این شهردار را مجدد انتخاب کند تا به ادامه کارهای عمرانی خود بپردازد.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه اعضای  محترم شورای شهرو شهردار انتخابی، از خدای سبحان توفیق خدمت به مردم شریف ،فهیم و آگاه را برای  مسالت می نمایم.


به امید داشتن شهری آبادو پویا و مردمانی شاد و با نشاط.

جمالی حاجیانی

مدیرپایگاه خبری کاکی نیوز

آخرین اخبار را در پایگاه خبری کاکی نیوز دنبال فرمایید

سایت

www.kakinews.ir

تلگرام

https://t.me/kakinews.

پیام‌رسان سروش

https://sapp.ir/kakinews.ir

پیام‌رسان ایتا

https://eitaa.com/kakinews

 

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها