امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ka03142
مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر:

هیچ مجوزی برای فروش وعرضه مرغ زنده وجود ندارد لذا انتظار است شهرداری ها در سطح استان بوشهر اجازه فروش وعرضه آن را در بازارهای هفتگی را ندهند.

 

image_۲۰۱۸_۰۵_۲۷-۰۶_۱۲_۳۶_۸۷۹_XpN

نشست خبری مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر با حضور ایزدی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی و اصحاب رسانه شهرستان دشتی برگزارشد.

در این نشست خبری دکتر مرتضی بحرانی مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر با تشکر از همراهی وآگاهی بخشی اصحاب رسانه در استان وبه ویژه شهرستان دشتی گفت: مهمترین رسالت ما کنترل و پیشگیری از بروز بیمارهای دامی(طیور،آبزیان و..) می باشد ومهم ترین راه کنترل بیماری های دامی و بیماریهای مشترک انسان و دام افزایش آگاهی جامعه است، مصرف فراورده های سالم در جامعه و تغییر الگوی مصرف فراورده های خام دامی از طریق آگاهی بخشی عمومی امکان پذیر است.

مهمترین بخشهای نشست خبری دکتر مرتضی بحرانی مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر

بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از یکی از بازارهای هفتگی استان کشف شد.

عامل کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از سایر استانها وارد استان بوشهر شده بود و فردی اقدام به فروش مرغ زنده جمعه بازارها می نمود که کانون شناسایی ومعدوم شد.

در سال گذشته بیش از ۲ میلیون ۶۰۰ هزار راس دام ،۵۴ میلیون قطعه طیور صنعتی و۴۵ هزار طیور خانگی در برابر بیمارها توسط کارشناسان و دامپزشکان استان واکسینه شده اند.

یکی از چالش های استان و بخش کاکی عرضه مرغ زنده می باشد. لذاانتظار داریم مردم برای سلامتی خود و جامعه ، فراوردهای خام دامی مورد نیاز خود را فقط از مراکز مجاز خریداری نمایند .

 

برای رفاه حال مردم بخش کاکی یک دامپزشک بخش خصوصی در کنار دو نیروی شبکه دامپزشکی کار خدمت رسانی به مردم را انجام می دهند.

رسانه ها در کنار شبکه دامپزشکی می توانند با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به موقع از بسیاری بیماری ها ومشکلات بهداشتی در استان بوشهر جلوگیری کنند.

با هدف کنترل و نظارت بر سلامت مردم در طول یکسال گذشته ۲۵۰ پرونده قضایی جهت متخلفان تولید وعرضه کننده مواد خام دامی تشکیل شده است

هیچ مجوزی برای فروش وعرضه مرغ زنده وجود ندارد لذا انتظار است شهرداری ها در سطح استان بوشهر اجازه فروش وعرضه آن را در بازارهای هفتگی را ندهند.

بسیاری از بیماریها مانند آنفلوانزا در طیور زنده میباشد و مردم با حساسیت وکنترل بیشترمراقب سلامت خودباشند. که نمونه آن فروش مرغ زنده میتواند عامل بیماری های فوق حاد پرندگان و مشترک انسان و دام در بازارهای هفتگی بود.

مرغ ها در مرغداری با توجه به تغییر ژنیتک نیاز به تزریق هورمون ندارند ومی توان با اصول جیره نویسی آنهارا به وزن مناسب رساند.ِلذا لحاظ هورمون مشکلی نداریم.

در زمینه پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو مجدد به مردم هشدار می دهیم

دامداراها از دست زدن وکندن کنه دامها بشدت خوداری کنند.

در سطح استان ۱۲ مرکز پرورش لارو میگو داریم که بیش از یک میلیارد لارو میگو تولید می نمایند و ما نظارت کافی براین مراکز داریم.

آخرین اخبار را در پایگاه خبری کاکی نیوز دنبال فرمایید

سایت
www.kakinews.ir
تلگرام

https://t.me/kakinews.

پیام‌رسان سروش

https://sapp.ir/kakinews.ir

پیام‌رسان ایتا

https://eitaa.com/kakinews

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها