طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | کد خبر : 8841
 • به گزارش کاکی نیوز سید کمال الدین شهریاری ظهر پنجشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی سد مخزنی دشت پلنگ اظهار داشت: اجرای این سد بزرگترین پروژه در سطح شهرستان دشتی است که از عنایت وزیر نیرو تقدیر به عمل می ...

  ۲۷۹۰۴۷۳

  به گزارش کاکی نیوز سید کمال الدین شهریاری ظهر پنجشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی سد مخزنی دشت پلنگ اظهار داشت: اجرای این سد بزرگترین پروژه در سطح شهرستان دشتی است که از عنایت وزیر نیرو تقدیر به عمل می آید.

  وی به اهداف این سد اشاره کرد و افزود: سد دشت پلنگ نقش ارزشمندی در کنترل سیلاب و جلوگیری از آبها به رودخانه مند دارد.

  شهریاری بیان کرد: تامین آب شرب و صنعت و تامین آب مورد نیاز اراضی دشت پلنگ از مهمترین اهداف این سد به شمار می رود.

  وی با بیان اینکه دشت پلنگ یکی از قطب‌های کشاورزی شهرستان به شمار می رود، خاطر نشان کرد: با احداث این سد مشکل کشاورزان مرتفع می‌شود.

  شهریاری اضافه کرد: احداث سد دشت پلنگ از محل فایناس خارجی اجرا می شود که از وزیر نیرو انتظار داریم در روند تزریق اعتبارات ملی تسریع کند.

  سد مخزنی دشت پلنگ در شهرستان دشتی از نوع خاکی و بتنی به ارتفاع ۵۶ متر، طول تاج هزار و ۳۰ متر و حجم مخزن ۱۵۰ میلیون مترمکعب، می‌تواند سالانه ۴۶ میلیون متر مکعب آب تنظیمی آشامیدنی، صنعت، کشاورزی و حقابه زیست محیطی را تامین کند.

  هزینه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی ساخت این سد از طریق فاینانس خارجی تامین شده و مدت زمان پیش بینی شده تکمیل آن  ۴۸ ماه است.

  به منظور فراهم شدن زمینه آغاز ساخت این سد، علاوه بر ساخت راه دسترسی به آن به طول ۵.۵ کیلومتر، اقامتگاه کارکنان ایجاد و کارگاه نیز تجهیز شده است./مهر

  کد خبر

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "سد دشت پلنگ نقش مهمی در تامین آب شرب و کشاورزی دشتی دارد."