امروز: شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر: ka13960212101
دکتر شهریاری:

۵۰هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به کمیته امداد واگذار می شود

 

photo_2018-05-03_12-21-59

به گزارش کاکی نیوز سید کمال‌الدین شهریاری امروز در حاشیه بازدید از پروژه ۴۴ واحدی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهر خورموج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی، اظهار داشت: برخی از واحدهای مسکن مهر که به اتمام رسیده و یا نیمه‌تمام رها شده در کشور فاقد متقاضی بوده و تقاضایی برای خرید این واحدها وجود ندارد.

وی با اعلام این که نیازسنجی درستی در زمان ساخت این گونه واحدهای مسکونی نشده، افزود: در نقاط مختلف کشور، بسیاری از این واحدهای مسکونی در قالب پروژه مهر روی دست دولت و سازنده باقی‌مانده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت راه و شهرسازی و کمیته حضرت امام خمینی (ره) انجام شد قرار شد وزارت راه و شهرسازی این واحدها را به کمیته امداد واگذار کند.

شهریاری بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد کمیته امداد این ساختمان‌ها را به اتمام برساند و آن را در اختیار مددجویان تحت پوشش خود قرار دهد که این موضوع در برنامه ششم توسعه کشور به‌ عنوان یک مصوبه قانونی شناخته شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حال حاضر ۵۰ هزار واحد از مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور شناسایی‌شده‌اند که جهت واگذاری به محرومین در اختیار کمیته امداد قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنیاد مسکن شهرستان دشتی در شهر خورموج برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد اقدام به ساخت ۴۴ واحد مسکونی با آورده بسیار کمی از مردم شروع کرده است که با تسهیلات بانکی دارای سرعت پیشرفت فیزیکی خوبی است.

شهریاری گفت: شهردار خورموج برای تسریع در سیر تشرفیات قانونی تفکیک و سنددار کردن این واحدها همکاری بسیار خوبی در جهت ارائه پایان کار برای این واحدها بر عهده گرفته تا کار متقاضیان، خریداران و مالکین برای دست‌یابی به سند و تبدیل تسهیلات فروش اقساطی مهیا شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این‌ یکی از الگوهای بسیار موفقی است که توانسته امید تازه‌ای را در ذهن متقاضیان مسکن ایجاد کند و می‌تواند زمینه مسکن‌دار شدن زوج‌های جوان و اقشار کم‌درآمد و کسانی که بدون حمایت دولت نمی‌توانند خانه‌دار شوند را ایجاد کند.

وی افزود: این پروژه و سایر پروژه‌ها می‌تواند باعث اعتلای جایگاه بنیاد مسکن در اذعان عمومی شده و امیدواریم که بنیاد مسکن بتواند در سایر شهرستان‌ها و استان‌های کشور هم از این الگوهای موفق تجربه کسب و اجرایی کند.

شهریاری گفت: با وجود این که برای اتمام یک واحد ساختمانی متری یک‌میلیون تومان هزینه می‌شود ولی قیمت فروش هر یک از این واحدها به ازای یک مترمربع حدود یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: این قیمت با توجه به نرخ‌های بازار قیمت بسیار مناسبی برای مالکین است و اگر بنیاد مسکن می‌خواست زمین پروژه را به‌صورت خام بفروشد سود بیشتری عایدش می‌شد.

شهریاری ضمن تبریک به مالکین این واحدها تأکید کرد: مردم با کمترین آورده بیشتری عایدی نصیب آن‌ها شده و ظرف دو ماه آینده این پروژه قابل بهره‌برداری است.

وی در خصوص وضعیت نه چندان مناسب پروژه ناتمام ۳۶ واحدی مسکن جوانان خورموج با بیش از ۱۰ سال از عمر آن، گفت: از دستگاه‌های اجرایی و متولی این پروژه می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کنند، اگر بنیاد مسکن به این طرح ورود پیدا کند با تعهدی که دارد فکر می‌کنم این پروژه را از حالت رکود خارج و با سرعت بیشتری به اتمام برساند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سرنوشت عدم نصب امکاناتی مانند آسانسور در پروژه ۴۳۲ واحدی مسکن مهر خورموج، بیان کرد: با توجه به شکایت‌هایی که سازندگان این واحدها در دادگستری انجام شد، تا زمانی که دستگاه قضایی حکمی صادر نکند امکان ارائه طرح به لحاظ ادامه پروژه وجود ندارد.

وی افزود: در سراسر کشور تعدادی از پروژه‌های مسکن مهر مسئله‌دار شدند و اختلافاتی بین پیمانکار و خریداران ایجادشده که پرونده‌ها به دادگاه ارجاع و در وقت رسیدگی و صدور رأی هستند که بعد از حکم دادگاه تعیین و تکلیف می‌شوند.

عضویت کانال خبری کاکی نیوز

تلگرام

https://t.me/kakinews.

پیام‌رسان سروش

https://sapp.ir/kakinews.ir

پیام‌رسان ایتا

https://eitaa.com/kakinews

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها