امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر: 8703
در خورموج

در آیینی باشکوه از مجموعه اشعار مرحوم حاج علی مرادی با عنوان « مراد دل » رونمایی شد.

 

 

کتاب مراد دل در خورموج رونمایی شد£ÄÅú#>به گزارش  کاکی نیوز وبه نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، رییس حوزه هنری بوشهر در رونمایی از مجموعه اشعار حاج علی مرادی که شب گذشته در سالن اجتماعات اداره آموزش وپرورش دشتی برگزار شد با یادآوری هفته هنر انقلاب گفت: زیبایی برآمده از هنر موهبتی الهی است که جسم و جان را نوازش می دهد و زندگی را شیرین و ماندنی تر می سازد.

امید پارسایی فر افزود: اشعار مرحوم حاج علی مرادی در قلب مردم استان جا دارد و مردم استان، در لحظات و شرایط روحی و اخلاقی خویش آن را زمزمه می کنند زیرا که دوستش دارند و این آرزوی بزرگ برای هنرمندی است که اثرش مردمی شود.

وی ادامه داد: بی شک شعرای ما که واژگان را در قالب شعر عرضه می کنند زبان گویای این دیار هستند و کلام محلی و گویش محلی زبان پاک مردم است.

پارسایی فر تصریح کرد: مرحوم مرادی نماد یک فرهنگ و سنت دیرپا و نماینده ارزش های شکوهمند دیار پرمهری است که دغدغه فرهنگ و دانش داشته اند.

غلامرضا قربانی مقدم نیز بیان داشت: بی تردید مرادی جوانترین پیری است که قدم بر خاک پرگهر جنوب گذاشته و ازین رو مرادی در حافظه دشتی و جنوب همیشه زنده است.

نویسنده و محقق خورموجی اضافه کرد: از آنجا که مرحوم مرادی بگویش دشتی و فارسی اشعار فراوانی سروده به پیشنهاد دکتر دل آسایی یار یکدل و دیرین مرادی و پیگیری خانواده وی بر آن شدیم آرزوی دیرین دوستداران وی را محقق سازیم.

وی ادامه داد: این اثر در سه بخش اشعار گویشی و فارسی، اشعار و نوشته های نویافته و نامه های منظوم و اشعار دیگران درباره مرادی تنظیم شده است.

در ادامه دکتر عبدالرسول خیراندیش و دکتر هیبت الله مالکی به ایراد سخن پیرامون شخصیت ادبی مرادی پرداختند و سیده نگار بهرسی به برخوانی شعر فرزدق مرادی پرداخت و از غلامرضا قربانی مقدم و سید غلامحسین بهرسی گردآورندگان کتاب، غلامرضا عوض نژاد ویراستار، سمیه غریبی طراح جلد و سیدمحمدجواد رکنی حروف چین کتاب تجلیل شد./

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها