امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: ka13961130123
نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با فرماندار دشتی:

اصحاب رسانه شهرستان دشتی در نشستی صمیمی دغدغه های خود را مطرح نمودند.

photo_2018-02-21_14-29-49

 

به گزارش  کاکی نیوز وبه نقل hc خورموج نیوز؛در آغاز برگزاری نشست هم اندیشی با فرماندار دشتی که حمید زارعی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتی نیز حضور داشتند، سیدکریم موسوی مسئول انجمن عکس و فیلم شهرستان دشتی و نمایندگی سینمای جوانان استان بوشهر در دشتی و عضو انجمن همدلان رسانه دشتی به تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی انجمن همدلان رسانه دشتی اشاره و اظهار داشت: از ابتدای راه اندازی انجمن تاکنون هیچ گونه حمایتی از سوی مسئولین شهرستان دشتی صورت نگرفته است.

رضا مقاتلی فعال رسانه ای و عضو انجمن همدلان رسانه دشتی نیز به دغدغه های رسانه ای خبرنگاران شهرستان و لزوم فراهم شدن یک سری زیرساخت ها در عرصه خبر اشاره و اظهار داشت: در خبرنگاری علاوه بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت ها٬ نیاز به یک نگاه حرفه ای می باشد که می طلبد برخی دوره های آموزشی خبرنگاری در شهرستان دشتی برگزار گردد. علاوه بر آن خبرنگاران هم باید به سمت حرفه ای شدن حرکت نمایند.

وی افزود: خبرنگاران باید سعی کنند بدون جهت گیری سیاسی قلم زده و نیز در عرصه خب رویکرد تهاجمی اتخاذ نشود زیرا حرفه مقدس خبرنگاری با منش و رویکرد خبری سنخیتی ندارد. همچنین ادارات ضمن دعوت از خبرنگاران در نشست ها و بهره گیری از ایده هایشان٬ روابط عمومی هایشان را نیز به روزرسانی نمایند تا خبرنگاران دسترسی بهتری به اطلاعات مورد نیاز داشته باشند.

وحید ابراهیمی مدیر رسانه ترنم دشتی خطاب به مسئولین شهرستان دشتی عنوان کرد: مدیران و مسئولین ادارات دشتی آستانه تحمل خود را بالا برده و نقدپذیر باشند، نه اینکه به محض نقد توسط یک رسانه فورا در دادگاه شکایت نامه تنظیم می کنند. در جلسات شورای اداری به خبرنگاران اجازه داده شود که هر کدام حداقل یک سؤال از مسئولین حاضر در جلسه بپرسند.

غلامعلی جمالی حاجیانی، مدیر پایگاه خبری کاکی نیوز نیز به بی توجهی و عدم حمایت مسئولین و روابط عمومی ادارات دشتی از برنامه های دولت اشاره و افزود: مسئولین و روابط عمومی ادارات شهرستان با اصول خبر آشنایی نداشته و حتی برایشان مهم نیست. بخشی از دهیاران و مسئولین که در شهرستان فعالیت دارند، حمایتی از برنامه های دولت نکرده و اخبار برنامه های خود را به خبرگزاری ها و خبرنگاران منتقل نمی کنند. مدیران دشتی هیچ گونه حمایتی از اصحاب رسانه دشتی نمی کنند.

وی با بیان اینکه از مسئولین انتظار داریم از برنامه های دولت در سطح شهرستان حمایت قاطع کرده و مجری سیاست های دولت در شهرستان باشند، تصریح کرد: مسئولین به مرکز شهرستان نگاه خاص داشته و به بخش های کاکی و شنبه نگاهی صورت نمی گیرد و هیچ گونه فعالیت یا حرکت و گزارشی از عملکرد خودشان٬ جز یکی دو اداره، اطلاع رسانی نمی کنند.

جمالی حاجیانی با اشاره به اینکه اداراتی که در بخش کاکی به عنوان معین مدارس گماشته شدند فقط در حد اسم بوده و هیچ حمایتی از مدارس نکردند، اضافه کرد: زیرساخت ها و توزیع اعتبارات در شهر کاکی طی چند سال اخیر عادلانه نبوده و در نقاطی از شهر بیشتر به چشم می آید. در  غرب جاده خدمات رفاهی و زیرساختی کمتر دیده شده و انتظار داریم فرماندار دشتی و شهردار عنایت ویژه داشته باشند.

وی همچنین خطاب به خبرنگاران حاضر در نشست اظهار داشت: خبرنگاران شهرستان دشتی مساله حریم رودخانه مند را پوشش خبری داده و منعکس نمایند تا مشکل مردم حل گردد.

در ادامه نشست، غلامعلی زارعی مدیر رسانه مند دشتی با بیان اینکه دشتی در حوزه رسانه پیشینه زیادی نداشته و باید علت آن ریشه یابی شود٬ تاکید کرد: با برگزاری یک نشست و ارائه راهکار عملی مشکلات خبرنگاران رسانه و مطبوعات حل شود. خبرنگاران علاوه بر نیاز به آموزش و تشویق٬ باید از لحاظ صنفی تامین و از مالی حمایت شوند.

محمدجواد غریبی، از فعالان عرصه رسانه شهرستان دشتی با بیان اینکه باید در عرصه رسانه و تهیه خبر به ارزش های اخلاقی پایبند باشیم٬ افزود: مسئولان نگاه پرسشی به نقد داشته باشند و نقد را یک امتیاز بدانند٬ نه یک تهدید. باید خط قرمز ما منافع شهرستان باشد.

در ادامه نیز علی اشکو خبرنگار خبرگزاری ایرنا در دشتی عنوان کرد: انتشار خبرها به مطرح شدن شهرستان کمک می کند. ادارات و مسئولین از فضای مجازی استفاده نمایند. باید مشکلات شهرستان حل شود و در انعکاس خبرها نگاه سیاسی نباشد. هدف توسعه شهرستان دشتی بوده و خبرنگاران سعی نمایند فقط مشکلات را مطرح نکنند، بلکه در محتوای خبرها به ایجاد فضای نشاط و امید کمک کنیم.

الهه حاجیانی از فعالان عرصه رسانه شهرستان دشتی نیز مساله بیمه نبودن خبرنگاران شهرستان دشتی و مشکل آنان در هزینه ویزیت را مطرح نمود.

در ادامه نشست هم اندیشی خبرنگاران با فرماندار شهرستان دشتی و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی، مهران غریبی مدیر گروه رسانه ای خورموج نیوز و عضو انجمن همدلان رسانه دشتی نیز به فقدان روابط عمومی فعال و مؤثر در نهادهای شهرستان دشتی اشاره و عنوان کرد: هیچ اقدامی جز نصب بنر از سوی روابط عمومی ادارات شهرستان صورت نمی گیرد. با توجه به اینکه فرماندار محترم بر بهره گیری از فضای مجازی در انعکاس برنامه های دهه فجر تاکید کرده بودند، اما جز یکی دو اداره بقیه یا هیچ گونه فعالیتی نداشتند و یا فقط شهر را بنر باران نمودند.

وی اضافه کرد: ادارات برای انعکاس فعالیت هایشان از رسانه ها استفاده نکرده و هیچ کمکی نیز به رسانه ها نمی کنند. مسئولین در نشست ها از خبرنگاران دعوت به عمل بیاورند تا بتوانند نظرات خود را در حل مشکلات مطرح نمایند. همچنین در فرمانداری یک اتاق به همراه تجهیزات لازم جهت استقرار خبرنگاران تدارک دیده شود.

مدیر گروه خبری خورموج نیوز دیگر مشکلات خبرنگاران را نداشتن امکانات و تجهیزات تهیه خبر و تصویر خبری، نداشتن وسیله ایاب و ذهاب برای پوشش خبری رویدادهای مهم شهرستان برشمرد و افزود: گروه رسانه ای خورموج نیوز آمادگی دارد تا رسانه مکتوب را در شهرستان راه اندازی کرده و از همه دوستان عرصه خبر نیز دعوت به همکاری می نماید.

مهران غریبی در ادامه با پیشنهاد اینکه کارگروه ثبت جهانی گنبدنمکی شهرستان دشتی با حضور مدیران شهرستان های دشتی و دیر تشکیل شود تا گنبدنمکی از بلاتکلیفی رها شود، در زمینه اماکن فرهنگی، گردشگری و تاریخی دشتی، اشتغال در حوزه کشاورزی و تصمیم فرماندار محترم جهت تعیین معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری دشتی سؤالاتی را از حضور ایشان مطرح نمودند.

در پایان نیز مهدی عالی پور مدیرعامل انجمن همدلان رسانه دشتی و مدیر رسانه نگین جنوب مشکلات خبرنگاران شهرستان دشتی را نداشتن بیمه و شغل٬ عدم حمایت مالی و دعوت نشدن در نشست های استانی عنوان، و پیشنهاداتی نظیر ایجاد کارگروه فضای مجازی در دشتی، برگزاری نمایشگاه محصولات فرهنگی در آستانه عید نوروز در شهر خورموج و تهیه اعتبار برای تجهیز رسانه های شهرستان دشتی را مطرح نمود.

در این نشست خبرنگاران٬ عکاسان خبری٬ اعضای انجمن همدلان رسانه دشتی و فعالان عرصه رسانه شهرستان دشتی مشکلات و دغدغه های رسانه ای خود را مطرح کرده و خواستار عنایت و رسیدگی به مسائل مطرح شده٬ توسط فرماندار شهرستان دشتی شدند.

photo_2018-02-21_14-29-52 photo_2018-02-21_14-29-44

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها