امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: ka139611240123
درکاکی:

با هدف آموزش فرهنگ صحیح موتورسواری و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ،همایش موتورسواران ایمن بامشارکت پلیس راه استان واداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان بوشهردر سالن شهید توپال کاکی برگزار شد

photo_2018-02-13_13-50-21 - Copy

 

دراین همایش مهندس کاوه یان از اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان بوشهربا بیان اهمیت استفاده از کلاه ایمنی ورعایت قوانین گفت:بر اساس آمار از سال ۱۳۸۸ تا کنون بیش ۲۰۰۰ نفردر تصادفات جاده ای در استان بوشهر کشته شده اند که ۸۰۰ نفر از آنان موتورسورانی بوده اند که کلاه ایمنی نداشته اند.

وی فزود: این تصادفات اغلب بر اثر ناآگاهی و عدم آشنایی با قوانین و مقررات رخ داده و۶۰ درصد موتورسواران بر اثر ضربه سر به اشیاء سخت از بین رفته اند که اگر کلاه ایمنی بر سر داشتند بسیاری از آنان اکنون زنده بودند.

مهندس کاوه یان  تاکید کرد که تا کنون ۱۳ هزار کلاه ایمنی در استان توزیع شده است وتوانسته با مشارکت آموزش وپرورش در ۱۵ شهرستان ومنطقه و۷۵ روستا آموزش فرهنگ فرهنگ صحیح موتورسواری و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را دانش آموزان ومردم اطلاع رسانی نماییم.

photo_2018-02-13_13-50-30

در ادامه غلامعلی جمالی حاجیانی معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش منطقه با تشکر از مشارکت اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای وپلیس راه استان بوشهر در زمینه آموزش فرهنگ صحیح موتورسواری گفت: این همایش دانش آموزی با نهادینه کردن فرهنگ قانون مداری و ارتقاء ایمنی راکبان موتور سیکلت برگزار شده است وتلاش می نماییم این کارگاه های آموزشی را در شهر بادوله ودهستان کبگان نیز برگزارنماییم.
درپایان این مراسم۲۰کلاه ایمنی همراه با جلیقه شبرنگ به نمایندگی ازموتوسواران ایمن به دانش آموزان  اهدا گردید و۱۲۰ کلاوه وکاور شبرنگ در اختیار مدارس جهت اهداء به دانش آموزان قرار داده شد.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها