امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ کد خبر: 8347

اجرای طرح آهن یاری و تأمین ویتامین D3 دانش آموزان دختر مقاطع تحصیلی متوسطه در کاکی آغاز شد.

photo_2017-10-31_11-37-11

در این مراسم مهندس احمدی معاون شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتی به بیان اهمیت  تامین آهن بدن وعلل کم خونی پرداخت وگفت: طرح آهن یاری همزمان با ارائه آموزش های تغذیه ای سالم برای دختران دانش آموز در کشور و با هدف پیشگیری از ابتلا به کم خونی در مدارس اجرا می شود.

وی افزود: کم خونی و فقر آهن موجب کاهش قدرت یادگیری ، تضعیف سیستم ایمنی بدن ، احساس ضعف و خستگی مزمن ، کاهش قدرت ذهنی و تحریک پذیری می شودلذا با تو.جه اهمیت آن این طرح در مدارس با همکاری اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا می شود.

در ادامه غلامعلی جمالی حاجیانی معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش منطقه کاکی با بیان اینکه یکی از عمده ترین علت افت تحصیلی مشکل سوء تغذیه در دانش آموزان است گفت: اجرای طرح آهن یاری  و تأمین ویتامین D یکی از مهم ترین و موثرترین برنامه ها در آموزش و پرورش است و اجرای این طرح به رفع مشکل تغذیه ای و افت تحصیلی دانش آموزان کمک خواهد کرد.

وی از اجرای طرح مکمل یاری ویتامین D خبر دادو گفت:طرح مکمل یاری با آهن فقط در مدارس دخترانه مقطع متوسطه دوره اول و دوم اجرا می شود و طرح مکمل یاری ویتامین با مگادوز ویتامین “د” در ۱۰۰ درصد مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه به اجرا در خواهدآمد.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها