امروز: پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر: 8277
فرماندار دشتی:

در هفته دولت 46 پروژه عمرانی بااعتبار 56 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

photo_2017-08-27_06-59-43
به گزارش کاکی نیوز وبه نقل از خبرگزاری صدا وسیما از شهرستان دشتی، غلامرضا مهرجو در دومین جلسه شورای اداری دشتی در سال جاری که با حضور معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تشکیل شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوی اخلاق‌مداری و نماد بارز خدمت بی‌منت به مردم هستند و وظیفه ماست که مسیر، ارمان و اهداف متعالی شهدا را پی گیریم و دنبال کنیم.
فرماندار شهرستان دشتی ضمن تبریک روز کارمند به تمام کارمندان استان بوشهر گفت: بخش وسعی از ارائه خدمات عمومی بر دوش کارمندان است که تأکید می‌کنم همچون گذشته بر تلاش مسئولانه در خدمت‌رسانی صادقانه و خالصانه به مردم شریف و تکریم ارباب و رجوع، صیانت از حقوق شهروندی مدنظر قرار دهند که بدین منظور از ۵۲ تن از کارمندان نمونه دشتی تجلیل شد.
وی بابیان این‌که مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ولی‌نعمتان هستند. ادامه داد: رضایت از مردم رضایت از نظام است و درخواست می‌کنیم هم چون گذشته در ارتباط با ارباب‌رجوع، تکریم و راهنمایی مردم همکاری و مساعدت لازم داشته باشند پس از گذشت ۳۸ سال از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی پذیرفته‌شده نیست فردی به اداره مراجعه کند با جواب سربالا مواجه شود و باید به مردم حرمت گذاشته شود درست تکریم و راهنمایی شوند.
فرماندار شهرستان دشتی تأکید دولت بر رضایتمندی مردم است گفت: انتظار دولت از کارمندان و مدیران این است که مردم از نظام اداری راضی باشند.
وی افزود: یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی دولت در برنامه‌ریزی این بود که زمان پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور کاهش پیدا کند در شهرستان دشتی با تلاش همه دستگاه‌های استانی و شهرستانی در سال چهارم دولت ۲۶۵ پروژه نیمه‌تمام در سطح دشتی با پیشرفت فیزیکی بین ۱۰ درصد تا ۸۰ درصد داشتیم که امروز به ۷۰ پروژه کاهش‌یافته است ضمن این‌که به مواضات تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام پروژه‌های جدیدی مناسب با نیاز شهرستان تعریف و به سرانجام رسیده است.
مهرجو خاطرنشان کرد: در سال جاری ۳۸ پروژه عمرانی بااعتبار ۴۴ میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که ۸۰ درصد از پروژه‌ها ظرف سه تا چهار گذشته عملیات اجرایی آن‌ها آغازشده و اجرای عملیات هشت پروژه عمرانی با ۱۲۵ میلیارد ریال آغاز می‌شود.
وی از آغاز اجرای عملیات سد کارد نه در دشتی خبر داد و افزود: در سال جاری ۲۵ درصد از پروژه‌های مصوب در اختیار شهرستان را به حوزه آب، امور آب، فاضلاب شهری و روستایی، منابع طبیعی و امور عشایر اختصاص پیداکرده است.
مهرجو از تلاش استاندار بوشهر درراه اندازی گمرک لاور ساحلی و کالای همراه ملوانی (ته لنجی) تقدیر کرد و گفت: امروز بیش از ۵۰۰ نفر از مردم ساحل‌نشین شهرستان دشتی به‌طور مستقیم در حوزه گمرک لاور ساحلی مشغول به فعالیت هستند و این باعث خوشحالی مردم ساحل نشین شده است.
وی اضافه کرد: دشتی درزمینهٔ زیرساخت‌های وضعیت مناسبی برخوردار است که تلاش می‌کنیم تا پرورش ماهی در شهرستان دشتی با استفاده از رودخانه مند دشتی انجام دهیم که این امر باعث اشتغال‌زایی بخش عظیمی از جوانان جویای کار شود.
فرماندار دشتی گفت: شهرستان دشتی در حوزه بهداشت و درمان تا سال ۱۴۰۰ از فضاهای فیزیکی بی‌نیاز هستیم و از دانشگاه علوم پزشکی انتظار داریم تا تجهیزات را گسیل دهد و هم نیروی انسانی متخصص موردنیاز تأمین کنند.
وی افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان متصدی خدمات عمومی در سطح شهرستان به‌موجب مجوزهای قانونی که توسط مجلس، هیات دولت و بخشنامه داخلی وزارتخانه در ارائه خدمات افزایش‌های اتفاق می‌افتد درخواست می‌کنیم مردم را قانع کنید و ب یا مالیات بر ارزش‌افزوده که از مصوبه مجلس شورای اسلامی به مردم اطلاع‌رسانی کنید تا مردم در جریان قرار گیرند.
مهرجو خاطرنشان کرد: سال گذشته شورای اسلامی خورموج مصوبه‌ای تصویب کردند که بر ازای یک مترمکعب ۲۰۰ ریال بر مشترکین اخذ نمایند تا صرف نوسازی شبکه داخل شهر شود با به‌صورت بهینه بین مردم توزیع شود و چنانچه دستگاه‌های که متصدی خدمات عمومی هستند برای مردم توزیع دهند نه‌تنها مردم اظهار نارضایتی نمی‌کنند بلکه همراهی هم می‌کنند.
در پایان نیز از ۵۲ کارمند نمونه دشتی تقدیر و هدایایی اهدا شد.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها