امروز: سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ کد خبر: 8238

به مناسبت پاسداشت روز ادبیات کودک و نوجوان نشست ادبی « قصه گوی خوب بچه ها » کانون رضوان توسط باشگاه کتاب خوانی چیستا در کانون فرهنگی تربیتی رضوان کاکی برگزار شد.

photo_2017-07-12_08-36-28 - Copy

به گزارش  کاکی نیوز وبه نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، در این نشست مسئول باشگاه کتاب خوانی چیستا با اشاره به زندگی نامه مهدی آذریزدی گفت: مهدی آذریزدی در سال ۱۳۰۰ در روستای خرمشاه در حومه یزد در خانواده‌ای تازه مسلمان با اجداد زرتشتی زاده شد.

لیلی زارعی ادامه داد: او از هشت سالگی همراه پدرش در زمین رعیتی کار کرد و در بیست سالگی از کار بنایی به کار در کارگاه جوراب بافی یزد کشیده شد.

وی افزود: پس از آنکه صاحب کارگاه جوراب بافی تصمیم به تأسیس دومین کتاب فروشی شهر یزد گرفت، او را از میان شاگردان کارگاه به کتاب‌ فروشی منتقل کرد.

زارعی اضافه کرد: کار در کتاب فروشی زمینه آشنایی او با اهالی شعر و ادب را فراهم کرد و پس از مدتی به تهران نقل مکان کرد و با معرفی همشهری خود حسین مکی در چاپخانه حاج محمد علی علمی واقع در خیابان خسرو پور مشغول به‌ کار شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۳۵ و در سن ۳۵ سالگی، پس از آنکه قصه‌ای از انوار سهیلی در چاپخانه توجه‌اش را به خود جلب کرد به فکر ساده‌نویسی قصه آنطور که مناسب کودکان باشد افتاد و این ایده، زمینه‌ساز خلق جلد اول معروف‌ترین اثر او مجموعهٔ قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب شد.

زارعی افزود: مهدی آذریزدی هرگز ازدواج نکرد و هیچ‌گاه به کار دولتی مشغول نشد و در واقع، تنها لذت زندگی‌اش، کتاب خواندن بود که سرانجام در ۱۸ تیر ماه ۱۳۸۸ در سن ۸۷ سالگی در بیمارستان آتیه تهران درگذشت.

معرفی کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب، قصه گویی قصه پیاده و سوار از مرزبان نامه توسط یکی از اعضا، شعرخوانی عضو کودک و در آخر خوانش آثار اعضا از دیگر قسمت های این نشست ادبی بود

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها