امروز: سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ کد خبر: 8196
مسؤول تعلیم و تربیت بسیج رسانه استان بوشهر:

فیلتر کردن رسانه‌ها چندان فایده ای ندارد؛ باید مخاطبینی بسازیم که ذهنشان فیلترینگ داشته باشد

فیلتر کردن رسانه‌ها چندان فایده ای ندارد؛ باید مخاطبینی بسازیم که ذهنشان فیلترینگ داشته باشد

به گزارش کاکی نیوز وبه نقل از بسیج رسانه بوشهر؛ حجت الاسلام محمد محمدی شامگاه  یک‌شنبه در نشست تخصصی نخبگان بسیج رسانه استان بوشهر با عنوان ضیافت اندیشه اظهار داشت: رسانه ها باید برای تمام سطح زندگی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مردم بر اساس فرهنگ دینی،مدل‌هایی ارائه کنند تا بتوانند به هدایت جامعه بپردازند.

وی افزود: در این راستا، داشتن یک سواد رسانه‌ای که بتواند جریان‌سازی مناسب بر حسب نیازهای جامعه انجام دهد، ضروری است به گونه‌ای که راه و مسیر توسط رسانه‌ها به مردم نشان داده شود.

مسؤول تعلیم و تربیت بسیج رسانه استان بوشهر تصریح کرد: نیازسنجی بر حسب نیاز مخاطبان امری ضروری است اما نباید مخاطب و سفارش‌های آن‌ها تولید محتوا باشد بلکه باید رسانه ها برای مردم تولید محتوا کنند تا بتوانند با جریان سازی زمینه بروز خلاقیت‌ها را فراهم سازند .

وی یادآور شد: مفهوم جریان‌سازی و سواد رسانه‌ای این است که یک نشریه یا سایت خبری بتواند افکار عمومی را در سطحی قرار دهد که بر جامعه هدفش تاثیرگذار باشد، وگرنه وجود تعداد فراوانی از نشریه های مکتوب و مجازی که قدرت راهبری جامعه و تاثیرگذاری بر مردم در مسیر ارزش‌های والای انقلاب نداشته باشد چندان فایده‌ای ندارد .

محمدی با اعلام این که دشمن از فضای رسانه‌ای برای ضربه زدن به نظام ما استفاده می‌کند، عنوان کرد: وظیفه اصحاب رسانه این است که با تولیدات مناسب اجازه عرض‌اندام به دشمن ندهند هر چند که معتقدم  فیلتر کردن رسانه‌ها چندان فایده ای ندارد، بلکه باید مخاطبینی بسازیم که ذهنشان فیلترینگ داشته باشد تا خودش خبر خوب و بد و اصل و شایعه را تشخیص دهند.

وی ادامه داد: البته این به معنا این نیست که سایتی نباید فیلتر نشود بلکه اگر مسوولان ضرورتی دیدند باید انجام شود اما این نوع فیلتر شدن‌ها تاثیری در اندیشه‌های مردم ندارد.

مسؤول تعلیم و تربیت بسیج رسانه استان بوشهر بیان کرد: رسانه خود یک قدرت نوظهور است که با یک سواد مناسب می تواند ضمن جهت‌دهی افکار عموی به سمت ارزش‌ها، زمینه انقلابی بودن و انقلابی شدن افراد جامعه در راستای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم سازد.

وی ادامه داد: عده‌ای دوست دارند در کشور دسته‌بندی چپ و راست ، باحجاب و بدحجاب و بی‌حجاب و از این جور فصل‌بندی‌ها وجود داشته باشد در حالی که اصولا در سطح کشور  جریانات یا انقلابی یا غیر انقلابی هستند هم چنان که یا با حجاب یا بدحجاب در جامعه داریم و چیزی مابین آن وجود ندارد.

محمدی اظهار داشت: هر نوع جریان‌سازی رسانه‌ای بر اساس دکترین سیاسی اندیشه‌های امام راحل شکل گیرد و اگر شاهد ورود انواع شبکه‌های پیام‌رسان نوظهور ارتباطی مانند واتس‌آپ یا تلگرام  هستیم باید در راستای پیاده‌سازی الزامات دکترین اندیشه‌های امام راحل استفاده شود تا بتوانیم به عنوان یک فرصت از آن به جای تهدید سود ببریم.

وی افزود: هر از گاهی در سطح استان بوشهر شاهد هستیم که رسانه‌هایی به شکل نوظهور در فضای مجازی ایجاد می‌شوند که هیچ محتوایی ندارند و صرفا سبب شده که یک فضایی را بدون این که تاثیرگذار در جامعه باشد اشغال کنن

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها