امروز: پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۵ کد خبر: 8112

مراسم افتتاحیه چهل و ششمین جشنواره بین المللی رشد همزمان با دیگر مناطق و شهرستان های استان در کاکی برگزار شد.

 

به گزارش کاکی نیوز در این جلسه عزیز بردستانی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه کاکی در این مراسم با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره و نمایش آثار برگزیده برای دانش آموزان در سنین مختلف گفت:انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری در کاهش مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی بسیار موثر است و می توان با نمایش یک فیلم حتی کوتاه پیام های بسیاری در بعد تربیتی و آموزشی به دانش آموزان انتقال داد.

وی بهره گیری از توانمندی بالقوه موجود در آموزش و پرورش،تبادل فرهنگی و هنری بین کشورهای مختلف دنیا ،توجه به اهمیت فیلم آموزشی و تربیتی و نقش آن در یادگیری و یاددهی دانش آموزان و تشویق، ترغیب هنرمندان برجسته ایران و سایر کشورها به تهیه و ساخت فیلم های علمی آموزشی و تربیتی ، ارتقاء کمی و کیفی فیلمهای آموزشی و تربیتی و آکاهی از تحولات و نوآوری های علمی و آموزشی و تربیتی را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

یاسر درتاج دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد در منطقه کاکی نیز اظهار داشت: هنر به عنوان یک رسانه میتواند برای آموزش بکار رود و امروزه سواد رسانه ای یکی از مهمترین موضوعات آموزشی است.

وی در ادامه سخنان خویش تاکید کرد: توجه به اهمیت حوزه هنر باید در اولویت مسایل پرورشی قرار گیرد زیرا از این طریق می توان در مسیر حرکت به سوی فتح قله های علم و دانش و معرفت با سرعت بیشتری حرکت کرد.

وی در ادامه این مطلب  افزود: تلاش داریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، فیلم های پر بازدید مربوط به رده های سنی مختلف برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم  در سانس های از پیش تعیین شده، نمایش داده شود.

در ادامه این مراسم چندین فیلم بر اساس زمانبندی تعیین شده برای دانش آموزان و حاضرین در سالن به نمایش در آمد و فیلم های پخش شده توسط یکی مدیران متخصص در حوزه فیلم مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها