امروز: پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ کد خبر: 8062

همایش شورای دانش آموزی مدارس منطقه کاکی با حضور بخشدار، رییس و معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاکی برگزار شد

dsc_0236

در این گردهمایی اسدالله حاجیانی بخشدار کاکی ضمن اشاره به جایگاه و ارزش مشورت در همه امور با توجه به آیات قرآنی و احادیث گفت: تشکیل شوراهای دانش آموزی در مدارس بستر مناسبی برای ارائه آموزش‌های لازم برای همفکری و مشورت کردن وتصمیم گیری در خصوص مسائل مدرسه به دانش آموزان است به طوری که دانش آموزان را ترغیب خواهد کرد تا به مسائل و مشکلات مدرسه اهمیت داده و با هم‌فکری و مشورت مشکلات را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی بازوی توانمند برای مدارس است افزود: شورایی دانش آموزی در توسعه وپیشرفت بخش می توانند به کمک مسئولان بیایند وانتظار داریم ارتباط خود را با بخشداری وسایر ادارات پرنگ تر کنند.
در ادامه عزیز یردستانی رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه کاکی به رسالت شورای دانش آموزی در مدارس اشاره نمود وگفت: کار شورایی و تشکیلاتی چندین ثمره خوب و خوشی را به همراه دارد که در وهله اول زمینه ارتقای اعتماد به نفس و دفاع از حقوق فردی و جمعی را فراهم کرده و زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا یک حرکت مطلوب و مناسب در پیشبرد امور و اهداف به نتیجه برسد.

dsc_0274
در ادامه غلامعلی جمالی حاجیانی معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش منطقه کاکی با تشکر ازفعالیت های پرثمرشوراهای دانش آموزی مدارس به بیان اهداف و شرح وظایف دانش آموزان عضو شوراها در مدارس پرداخت و خواستار فعالیت و مشارکت هر چه بیشتر دانش آموزان در امور مدرسه به ویژه فعالیت های دینی ،فرهنگی و هنری شدند.
وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی بازوی توانمند برای مدارس است و هدف آن توسعه و بهبود تصمیم گیری و تصمیم سازی، تقویت روحیه تعاون و تعامل بین دانش آموزان و مسئولین مدرسه است افزود: روسای شورای دانش آموزی باید با مسئولیت پذیری بیشتر در مدارس، رعایت نظم و انضباط و رعایت قوانین و مقررات مدرسه الگوی خوبی در اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی برای سایر دانش آموزان باشند.

وی شوراهای دانش آموزی را نمودی از تحقق رسالت پرورش درآموزش و پرورش دانست و اظهارداشت : در سال گذشته چهارشورای دانش آموزی منطقه در استان رتبه اول تا سوم را کسب نمود ند وهم اکنون در مدارس منطقه ۵۳ شورای دانش آموزی با عضویت ۲۸۵ دانش آموز نخبه وبرجسته که در انتخابات سوم آبان شورای های دانش آموزی انتخاب شدند فعالیت می نمایند که می توانند بازوی توانمند جهت توسعه وتعمیق فعالیت های پرورشی وآموزشی در مدارس ومنطقه باشند وامروز این جمع پرشور و صحبت های نمایندگان شوراهای دانش آموزی موجب شد تا احساس کنیم در مسئولیتی که در امر آموزش و پرورش داریم بیش از پیش جدیت به خرج بدهیم.
در طی این مراسم هریک از اعضای شورا های دانش آموزی مدارس منطقه به سخنرانی پرداخته و خواسته های خود از مراجع اجرایی بخش و نیز آموزش و پرورش را بیان کردند.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها