امروز: پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ کد خبر: 8050
رئیس اداره امورتربیتی معاونت پرورشی وفرهنگی:

مدرسه مهمترين مؤسسه آموزشي وتربیتی و مرکز اصلي تعليم و تربيت می باشد.

img_3774

با هدف برنامه ریزی وتبادل تجربه  دومین گردهمایی مدیران ،معاونین ومربیان  پرورشی  مدارس منطقه  کاکی  با حضور روسای ادارات امور تربیتی وفرهنگی وهنری معاونت پرورشی وفرهنگی  اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر برگزارشد.

  در این گردهمایی محمود حقدوست رئیس  اداره امورتربیتی معاونت پرورشی وفرهنگی  اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر  به ویژگی های مدرسه ایده آل  اشاره نمود واظهار داشت:مدرسه مهمترین مؤسسه آموزشی وتربیتی و مرکز اصلی تعلیم و تربیت می باشد ، که نقش بسیار  ومؤثری را در پیشرفت، سربلندی و خوشبختی جامعه ایفا می‌کند.

وی جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر‌ و سبک زندگی  ،تجارب برتر تربیتی وتحلیل  محتوا ی کتب پایه دهم را از مهمترین  برنامه های اد اره آمورتربیتی معاونت پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر اعلام کرد وگفت:  انتظار ما اطلاع رسانی دقیق وصحیح به همکاران برای مشارکت فعال وتاثیرگذار در این برنامه ها می باشد  زیرا برگزاری این جشنواره  ها فرصت مناسبی است تا حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش بتواند ضمن بحث و تبادل نظر در کنار سایر برنامه ها وفعالیت ها به راهکارهای بهبود و ارتقای کیفیت بخشی برنامه‌ها و فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی  دست یابد.

حقدوست  هدف از برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی ارتقای کمی و کیفی دانش، نگرش و مهارت مربیان و  مشاوران در دروس پرورشی و تفکر و سبک زندگی است تا بتوانند در عرصه‌های علمی و فرهنگی تعاملات عمیق و گسترده‌ای را با یکدیگر در سراسر کشور ایجاد کنند و شبکه‌های تجربیات علمی و عملی نیروی انسانی را توسعه و تعمیق بخشند.

رئیس  اداره امورتربیتی معاونت پرورشی وفرهنگی  اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر با اشاره به چاپ کتاب راهبردهای شوراهای دانش آموزی مدارس  با هدف مستند سازی ویکسان سازی برنامه ها اظهار داشت: این کتاب که به عنوان راهنمای عمل فعالیت شوراهای دانش آموزی مدارس مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برای استفاده مدیران، معاونان و مربیان پرورشی مدرسه ها تهیه شده است، به مواد قانونی تشکیل شوراهای دانش آموزی، دستورالعمل شورای مدرسه، شیوه نامه اجرایی شوراهای دانش آموزی، تعریف، اهمیت و اهداف شورا، اصول و خط مشی های اجرایی، برگزاری انتخابات، شرایط داوطلبان عضویت، شرح وظایف و اهداف انجمن های تحت پوشش این شورا اشاره می نماید .

در ادامه جاسم شجاع رئیس اداره فرهنگی وهنری معاونت پرورشی وفرهنگی  اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر به اهمیت  مسابقات فرهنگی و هنری وپرسش مهر ریاست محترم جمهوری پرداخت وگفت: یکی از فعالیتهای تربیتی است که به منظور کشف ، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان از طریق ایجاد انگیزه ی بیشتر و رقابت سالم تر در مدارس انجام می گیرد ،مسابقات فرهنگی و هنری وپرسش مهر می باشد.

شجاع  ایجاد زمینه های دوستی در بین دانش آموزان ، پرورش روحیه تلاش ، سازندگی ، تعاون و تعهد سیاسی و اجتماعی به منظور توسعه علوم ، فنون و مهارتهای فردی نیز از جمله اهداف مسابقات اعلام کرد وخواستار  برنامه ریزی مدیران،معاونین ومربیان پرورشی جهت ثبت اسامی علاقمندان در این مسابقات در سایت همگام شدند.

رئیس اداره فرهنگی وهنری معاونت پرورشی وفرهنگی  اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر به اهمیت وجایگاه شوراهای دانش آموزی در مدارس  اشاره کرد وافزود:یکی از مهمترین اهداف تعلیم وتربیت، آماده کردن دانش آموزان  برای حضور فعال وسازنده در زندگی اجتماعی، کسب آگاهی نسبت به حقوق اجتماعی خود واحترام به حقوق دیگران وهمکاری با سایر افراد جامعه است واین امر با تقویت شوراهای دانش آموزی محقق می گردد.

وی یکی از راههای موثر علاقمند کردن دانش آموزان به کلاس و مدرسه و ایجاد جذابیت در آن وجلوگیری  از خستگی مضاعف آنها ، برگزاری بازدید علمی و اردو   فعالیت در کانو نهای فرهنگی وتربیتی دانست وتصریح کرد: برنامه ریزی و اجرای اردوهای دانش آموزی یک ضرورت است. ضرورتی که اگر با فکر و اندیشه وبا برنامه ریزی  انجام شود تاثیرات مهم و اساسی بر شکل گیری شخصیت درست اجتماعی، قرهنگی و علمی دانش آموزان خواهد داشت.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها