امروز: سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ کد خبر: 7986

در راستای افزایش آگاهی و پیشگیری ازکاهش کم خونی ناشی از فقر آهن ،توزیع قرص آهن در مدارس منطقه کاکی آغاز شد.

st831099

به  گزارش کاکی نیوز ،در این برنامه سرکار خانم صفی نژاد کارشناس تغدیه  شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتی  در زمینه نحوه اجرای طرح آهن یاری مطالبی را برای دانش آموزان بیان کرد وگفت: با توجه به شیوع کمبود آهن در رژیم غذایی و نیز کم خونی فقر آهن در جامعه بویژه گروه های در حال رشد از جمله دختران در آستانه بلوغ، اجرای این طرح نقش مهمی در کنترل کم خونی ناشی از فقر آهن و تقویت قدرت تمرکز بر دروس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد.

وی افزود: کمبود آهن با تاثیر بر فرایند سنتز هموگلوبین موجب ضعف سیستم عضلانی و عصبی، خستگی زودرس؛ افت تحصیلی، کاهش بازده فیزیکی نیروی کار و . . . می گردد.

 غلامعلی جمالی حاجیانی معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش منطقه کاکی هدف برنامه آهن یاری را به منظور افزایش آگاهی و پیشگیری ازکاهش کم خونی ناشی از فقر آهن عنوان کرد وگفت: طرح آهن یاری و ویتامین D ازآغاز سال تحصیلی ۹۵ در کلیه مدارس دخترانه در مقطع اول و دوم متوسطه انجام و قرص آهن هر هفته یک عدد به مدت ۱۶ هفته متوالی و قرص ویتامین D هر ماه یک عدد به مدت ۹ماه تحصیلی توسط معلمین و رابطین بهداشتی مدارس توزیع می گردد.

وی خطاب به  دانش آموزران گفت : انتظار اول ما از شما دانش آموزان این است که با ما همکاری لازم را داشته باشید و به این باور برسید که کمبود آهن اثرات سویی در زندگی شخصی و در دوران تحصیلی و آینده شما خواهد گذاشت. انتظار دیگر ما از اولیاء مدرسه، مدیران و معلمین عزیز است که در اجرای برنامه آموزش وپرورش وشبکه بهداشت ودرمان را یاری رسانند.

  این طرح که در سطح دبیرستانها  دخترانه به اجرا در می آید، کلیه دانش آموزان را تحت نظر برنامه های آموزش تغذیه صحیح قرار می دهد. با اجرای طرح با توزیع هفتگی قرص آهن تلاش می گردد تا ذخایر آهن بدن دانش آموزان بهبود یابد.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها