امروز: سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۵ کد خبر: 7942

تا پایان سال سال جاری نیز پوشش گاز رسانی شهری به ۹۸ درصد وروستایی به ۹۳ درصد می رسد.

۱۷۲۶۷۷_orig

غلامعباس حسینی در مراسم  افتتاح گاز رسانی به ۱۷ روستای شهرستان دشتی اظهار داشت: در دو سال گذشته با عنایت استاندار و برنامه ریزی های صورت گرفته کارهای خوبی در حوزه گاز رسانی به نقاط شهری و روستایی صورت گرفت.

وی افزود: در سال گذشته تلاش شد پوشش گاز رسانی شهری در این استان به ۹۰ درصد و روستایی به ۷۰ درصد برسد که این مهم تحقق یافت.

حسینی ادامه داد: تا پایان سال سال جاری نیز پوشش گاز رسانی شهری به ۹۸ درصد وروستایی به ۹۳ درصد می رسد.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ خوشه در سطح استان اجرا شده است، گفت: از این تعداد دو خوشه در شهرستان دشتی اجرا شد که خوشه اول دهه فجر سال گذشته افتتاح و خوشه دوم نیز امروز با حضور استاندار بوشهر به بهره برداری رسید.

حسینی  تصریح کرد: در چند ماه  اول سال ۵۲۰ کیلومتر شبکه گاز رسانی در سطح استان اجرا شد و در چهار ماهه اول سال نیز ۹ هزار و۷۰۰ علمک نصب شد.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح گاز رسانی به ۱۷ روستای شهرستان دشتی هزار و ۸۰۳ نفر از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد و برای اجرای این مهم ۸۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

حسینی از گازرسانی به دهستان طسوج تا پایان سال ۹۶ خبر داد و بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال در بحث اقتصاد مقاومتی نیز کارهای خوبی در بخش گاز در سطح استان صورت گرفت که گاز رسانی به کارخانه سیمان مند دشتی با پیشرفیت فیزیکی ۶۵ درصد در حال انجام است که تا سه ماه آینده تکمیل می شود.

وی از پیشرفت ۹۵ درصدی متانول کاوه خبر داد و گفت: تا دو ماه آینده این پروژه تکمیل خواهد شد و اشتغال خوبی نیز درپی خواهد داشت.

حسینی با بیان اینکه گاز رسانی به مرغداری های استان  انجام خواهد شد، افزود: در حال حاضر ۱۵۶ مرغداری فعال در سطح استان وجود دارد که در سال جاری گاز رسانی به ۵۶ واحد انجام و مابقی آن سال آینده انجام خواهد شد.

منبع: مند

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها