امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
تاريخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ کد خبر: k93122604
نامه پورفاطمی به رییس جمهور:

اگر معلم دغدغه نان داشته باشد موتور توسعه هیچگاه به حرکت در نخواهد آمد.

 

۲۰۱۵_۳_۱۷_۱۴_۴۶_۴۱۷۰۵٫۵۴۷۵۵۶۶٫jpgریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و طلب عزت مستدام

توفیقات و تلاش های دولت حضرتعالی در عرصه داخلی و خارجی مرهون تدبیر و امیدی است که سرلوحه برنامه انتخاباتی مستطاب بود و اقبال عمومی به سوی شما نشان از طرازخواهی ملتی بود که اصلاحات و اصلاح طلبی برای آنان در سرنوشت سیاسی و اجتماعی خویش بسیار مهم است.

نقطه ثقل و تعیین کننده سرنوشت هر ملتی در حیات فرهنگی آن و به دست معماران اصلی آن که معلمان هستند رقم می خورد مایلم با اظهار مجدد حمایت قاطع خویش از دولت و برنامه های آن و ترویج و تحلیل تلاش های صادقانه شما راجع به فرهنگیان عزیز که ریاست جمهور و من نماینده دست پرورده آنان هستیم و با همه وجود هم در مقابل آنان خاضع هستیم مطالبی را صادقانه و صمیمانه عرض بدارم و خواستار آن شوم که دستور تاریخی صادر فرموده تا برای همیشه این مشکل رفع و ثمرات آن به فضل شامل و حاصل شود.

۱٫ چرا مهمترین نیروی یک کشور علیرغم برتری رتبه فرهنگی علمی از لحاظ حقوق و مزایا در سطح پائین قرار داشته باشد و همچنان از حقوق و مزایای کمتری برخوردار باشد.

۲٫ نمی بایست ریاست محترم جمهور، معلمان عزیز ما غیر از شغل شریف معلمی به شغل دومی هم جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود روی آورند و منزلت اجتماعی آنان به زیر سوال برود.

۳٫ نگاه مصرف گرایانه به آموزش و پرورش می بایست از نظام برنامه ریزی حذف و معلم محوری پایه اصلی توسعه و برنامه ریزی ملی قرار گیرد.

۴٫ نمی بایست معلم شریف شما پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه و بی نظیر تازه شروع اول مشکلات و گرفتاری آنان و شرمساری نزد فرزند و عیال خویش باشد که حقاً چنین روز و صحنه‌ای برای هیچ کسی روی ننماید که عرق شرم بر جبین خانواده ای بنشیند.

۵٫ افزایش ۱۴ درصد حقوق و مزایا در سالجاری نمی تواند رفع کننده نیازهای آنان در شرایط موجود باشد بلکه لازم است با نگاه ویژه به همراه مجلس محترم فکر اساسی و پایه ای شود.

۶٫ نظام رتبه بندی معلمان با امتیازات تفضلی و غیرسازمانی و قرار دادن بندهای غیر وصول برای همگان می ‌ترسم نه تنها مشکل آنان را رفع ننماید بلکه موجب تبعیض میان خود آنان شود؛ در این صورت نیازمند دستورات خضرتعالی جهت روان شدن این رتبه بندی و مشمولیت همگانی آن هستم.

۷٫ معلمان عزیزی هستند که موجب پیروز شدن ما و شما با هدایت افکار عمومی در انتخابات می شوند، چرا نمی بایست با یک تصمیم قاطع و تاریخی آنان را به تناسب شأن تاریخی که دارند برسانیم.

۸٫ اگر معلم دغدغه نان داشته باشد موتور توسعه هیچگاه به حرکت در نخواهد آمد؛ هرچه از آن بگوئیم جز شعار چیز دیگری نیست و معلمان از شعار خسته طالب تدبیری نو هستند امیدوارم که شما این طرح نو را در اندازید.

۹٫ جناب آقای رئیس جمهور محترم و محبوب همانطور که در عرصه بهداشت و درمان حرکت بی نظیر تاریخی انجام داده اید، در عرصه فرهنگ و آموزش و پرورش و رسیدگی به حقوق و مزایای فرهنگیان عزیز به این حرکت تاریخی دست بزنید و برای همیشه نام و آوازه خویش در عرصه فرهنگ ماندگار سازید.

اینجانب مسائل و مشکلات دولت را به خوبی بر آن واقفم که از دولت قبل چه نابسامانی‌ها و بی‌تدبیری ‌هایی باقی مانده اما تدبیر، پاسخ به آن بی‌تدبیری‌هاست؛ این تدبیر در عرصه آموزش و پرورش می تواند افسر تدابیر دیگر باشد با همه تواضع منتظر اقدامات قاطع شما و مستظهر به پشتیبانی فرهنگیان از دولت تدبیر و امید شما هستم.

فرخنده طلعت دولت شما پاینده باد.

محمدمهدی پورفاطمی

نماینده مردم شریف دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها