طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ | کد خبر : 6678
 • به گزارش «خلیج فارس»؛ دکتر حسن روحانی ظهر امروز در این آئین که در کنگان برگزار شد، در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه "طرح‌های توسعه‌ای باید در هر منطقه توسط مردم آن منطقه بیش از پیش لمس و دستاوردهای ...

  به گزارش «خلیج فارس»؛ دکتر حسن روحانی ظهر امروز در این آئین که در کنگان برگزار شد، در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه “طرح‌های توسعه‌ای باید در هر منطقه توسط مردم آن منطقه بیش از پیش لمس و دستاوردهای آن نمایان شود” اظهار داشت: اکنون فاز ۱۲ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده ‌که مردم کنگان، عسلویه و استان بوشهر باید این توسعه را لمس کنند و با تصمیماتی که در دولت و مجلس گرفته می‌شود این توسعه بر زندگی مردم و استان بوشهر تأثیرگذار باشد.

  سالن روحانی 2

  حجت‌الاسلام روحانی بر توجه به اشتغال نیروهای بومی منطقه در حوزه پارس جنوبی تأکید و خاطرنشان کرد: هر کجا را توسعه می‌دهیم استفاده از نیروی محلی در شرایط مساوی ترجیح دارد.

  وی با تأکید بر توجه به حفظ محیط‌زیست در طرح‌های نفت و گاز گفت: اگر به محیط زیست توجه نشود، توسعه توسط خود توسعه نابود می‌شود؛ توسعه اقتصادی پایدار، فرهنگ و محیط زیست می‌خواهد. دولت در عرصه حفظ محیط زیست به‌واقع گام‌های بزرگی برداشته است.

  فاز۱۲ پارس جنوبی که معادل سه فاز استاندارد است، از سال ۸۸ آغاز شده بود.

  افتتاح فاز 12 با حضور روحانی 9

  مشروح سخنرانی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح فاز ۱۲ پارس جنوبی را در ادامه می‌خوانید: 

  حجت‌الاسلام روحانی در بخش ابتدایی سخنان خود اظهار داشت: بسیار خرسندم در محضر شما تلاشگران صنعت بسیار مهم و استراتژیک نفت و گاز به عرض برسانم به مدد و توفیق الهی با عنایات حضرت ولیعصر (عج) و توجهات ارواح طیبه پیامبر و ائمه هدی، حمایت مردم و مقام معظم رهبری، دولت در راستایی وعده‌هایی به مردم اعلام کرده در پیشگام مردم شرمنده نیست و می‌تواند بگوید که آن وعده‌ها عملی شده است.

  رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه “دولت در حوزه اقتصادی به‌واقع تحول عظیمی ایجاد کرده است” گفت: زمانی که سال گذشته اعلام شد ‌تورم ۳۴٫۷ در پایان اسفند ۹۲ را در اسفند ۹۳ به ۲۵ درصد می‌رسانیم، بسیاری از مجلس و دیگر افراد از جاهای مختلف به ما نامه نوشته و گفتند چرا عدد اعلام کرده‌ای واین عدد محقق نمی‌شود. امروز در شرایط تحریم در اسفندماه ۹۳ اعلام می‌کنیم تورم را نه ۱۰ واحد بلکه ۲۰ واحد کاهش داده‌ایم و به زیر ۱۶ درصد رسیده است.

  افتتاح فاز 12 با حضور روحانی 13

  وی ‌با اشاره به اینکه “برنامه‌های مهم اقتصادی در دست اجراست” تصریح کرد: همچنین بسیاری به من نامه نوشتند و گفتند شما همه همت‌ خود را روی تورم گذاشتید و این سبب می‌شود که رکود روز به روز عمیق‌تر شود، درحالی که وعده ما این بود ‌در سال ۹۳ از رکود خارج می‌شویم. براساس آمار ۹ ماهه بانک مرکزی که چند روز گذشته اعلام شد رشد اقتصادی ما ۳٫۶ در ۹ ماهه سال ۹۳ نسبت به ۹ ماهه سال ۹۲ است. همچنین پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال رشد ۱۲ ماهه ما حدود ۳ درصد باشد.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه “تحریم‌ها نمی‌تواند جلوی رشد شتابنده اقتصاد کشور را بگیرد” تاکید کرد:‌ ما باید به رونق برسیم آن‌عن به رونق شتابنده قابل قبول برای مردم که البته همه این کارها در زمان تحریم انجام گرفته است.

  وی افزود: در این شرایط عنوان می‌شود نباید به دیگران امید ببندیم، این حرف صحیح و درستی است و باید تاکید کرد که ما به دیگران امید نبستیم البته که امید ما به خداوند و مردم است ولی توجه کنیم که رشد اقتصادی و کاهش تورم در دوران تحریم انجام گرفته است.

  حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه “همزمان با افتتاح فاز ۱۲ پارس جنوبی، تیم مذاکره‌کننده ایرانی در سوئیس درحال مذاکره با کشور‌های ۱+۵ است” اظهار داشت: با قامتی استوار در برابر کشورهای قدرتمند جهان ۱+۵ ایستاده‌ایم و در مسیر مذاکرات هم با مدد حق، با لطف الهی دیر یا زود به نتیجه خواهیم رسید.

  افتتاح فاز 12 با حضور روحانی 4

  وی با بیان اینکه “صنعتگران، کارگران، مهندسان و متخصصان صنعت نفت کار بسیار بزرگی را به‌سرانجام رسانده‌اند” افزود: یکی از وعده‌هایی که سال گذشته در پارس جنوبی دادم، افزایش ظرفیت تولید گاز به میزان ١٠٠ میلیون متر مکعب بود، این موضوع در حالی مطرح شد که برخی معتقد بودند چنین چیزی امکان پذیر نیست؛ در همین حال اینجانب با توجه به آشنایی با وزیر نفت، تحقق این مهم را میسر می‌دانستم.

  رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز اعلام می‌کنم تولید ما از ١٠٠ میلیون متر مکعب فراتر رفته و این نشان دهنده این است که کار بزرگی در شرایط تحریم ظالمانه انجام شده است.

  وی ادامه داد: در برابر قدرت‌های ظالم جهان سر فرود نیاورده‌ایم و به بدخواهان گفته‌ام، ما می‌ایستیم و پیروز خواهیم شد؛ اگر می‌گوئیم تحریم نمی‌تواند مانع رشد، توسعه و حرکت ایران اسلامی باشد، شاهد ما بهره‌برداری از فاز ۱۲ پارس جنوبی است.

  حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: این جمله را به سران ۵ کشور منهای یک کشور، در حاشیه اجلاس سازمان ملل سال قبل و امسال و در مواقع دیگری که همدیگر را دیدیم به صراحت بیان کردم “تحریم شما خلاف قانون، خلاف حقوق بشر است و کار شما در تاریخ برای شما شرمندگی دارد.”

  وی با بیان اینکه “افتتاح فاز ۱۲ پارس جنوبی به‌ معنای عبور از سد تحریم‌ها است” گفت: افتتاح بزرگترین فاز میدان گازی پارس جنوبی به این معناست که بگوئیم تحریم‌ها نمی‌تواند مانع رشد و توسعه کشور ما شود. افتتاح این فاز نشان می‌دهد تحریم‌ها، فشار‌ها، اقدامات غیرقانونی، ضدانسانی نمی‌تواند این ملت را به عقب وادار کند و ملت ایران راه خود را ادامه می‌دهد.

  افتتاح فاز 12 با حضور روحانی 2

  رئیس‌جمهور در ادامه با تاکید براینکه “اولویت نخست دولت تدبیر و امید توسعه میدان‌های مشترک نفت و گاز است” اظهار داشت: اولویت نخست این دولت توسعه و تولید از میدان‌های مشترک نفت و گاز است که در این میان پارس جنوبی از آن جمله است.

  وی با بیان اینکه “کسی نمی‌تواند امید و تدبیر ما را تحریم کند” افزود: اراده، ایمان، ایثار و فدارکاری ملت ایران تحریم‌بردار نیست اگرچه سختی‌هایی وجود دارد، اما راه را ادامه می‌دهیم.‌

  حجت‌الاسلام روحانی توسعه پارس جنوبی را از اولویت‌های دولت یازدهم دانست و افزود: در ۱۸ ماه گذشته کارها و فعالیت‌های بسیار مهمی در حوزه پارس جنوبی انجام شده و بخشی از اقدامات تکمیل کار‌های انجام شده مربوط به دولت‌های گذشته است. با اراده و خواست و اشتیاق و تلاش مستمر این کار انجام گرفت؛ امیدواریم سال آینده شاهد افتتاح فازهای جدید از جمله ١۵ و ١۶ و ١٧ باشیم و با تلاش و پیگیری، طی ۳ سال آینده همه فازهای پارس جنوبی تکمیل شود.

  وی با تأکید بر توجه به حفظ محیط‌زیست در طرح‌های نفت و گاز گفت: اگر به محیط زیست توجه نشود، توسعه توسط خود توسعه نابود می‌شود؛ توسعه اقتصادی پایدار، فرهنگ و محیط زیست می‌خواهد. دولت در عرصه حفظ محیط زیست به‌واقع گام‌های بزرگی برداشته است.

  سالن روحانی 1

  رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه “طرح‌های توسعه‌ای باید در هر منطقه توسط مردم آن منطقه بیش از پیش لمس و دستاوردهای آن نمایان شود” اظهار داشت: اکنون فاز ۱۲ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده ‌که مردم استان بوشهر باید این توسعه را لمس کنند و با تصمیماتی که در دولت و مجلس گرفته می‌شود این توسعه بر زندگی مردم و استان بوشهر تأثیرگذار باشد.

  حجت‌الاسلام روحانی بر توجه به اشتغال نیروهای بومی منطقه در حوزه پارس جنوبی تأکید و خاطرنشان کرد: هر کجا را توسعه می‌دهیم استفاده از نیروی محلی در شرایط مساوی ترجیح دارد.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "بوشهری ها باید توسعه را به معنای واقعی لمس کنند."