طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ | کد خبر : 3219
 • به گزارش «کاکی نیوز « وبه نقل از«خلیج فارس» و فارس؛ سیدرضا هاشمی در جلسه حفاظت از اراضی ملی و دخل تصرف در بستر و حریم رودخانه‌ها با انتقاد شدید از شرکت گلخانه کوثر در بخش کاکی گفت: شرکت گلخانه ...

  مدیر منابع آب شهرستان دشتی:با انحراف آبراه‌های الوند به طول هزار متر به سمت آبراه‌های شاهی توسط شرکت کوثر ،در صورت بارندگی بالای 30 میلی‌متر در مدت کمتر از 30 دقیقه‌ موجب از بین رفتن جنوب شهر کاکی خواهد شد.

  به گزارش «کاکی نیوز « وبه نقل از«خلیج فارس» و فارس؛ سیدرضا هاشمی در جلسه حفاظت از اراضی ملی و دخل تصرف در بستر و حریم رودخانه‌ها با انتقاد شدید از شرکت گلخانه کوثر در بخش کاکی گفت: شرکت گلخانه کوثر با ایجاد خاکریزی به ارتفاع سه متر اقدام به انحراف آبراه‌های الوند به طول هزار متر به سمت آبراه‌های شاهی کرده است.

  وی افزود: عملاً جلوی آبراه الوند توسط این شرکت بسته شده است و خاکریز ایجاد شده در امتداد 9 آبراه فصلی دیگر در بخش کاکی است.

  هاشمی یادآور شد: اراضی مذکور به صورت غیرمجاز کشت شده است و در صورت بارندگی بالای 30 میلی‌متر در مدت کمتر از 30 دقیقه‌ موجب از بین رفتن جنوب شهر کاکی خواهد شد.

  هاشمی افزود: قسمت‌هایی که توسط این شرکت گلخانه‌ای کشت شده در سه سال گذشته تپه‌های کوه بوده است که تصرف شده است و چیزی به عنوان زمین کشاورزی وحود نداشته است.

  مدیر منابع آب شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: تصرفات توسط این شرکت هنوز هم ادامه دارد و حتی روی خط طرح محرم نیز انجام شده است و این شرکت تقاضاهایی به جهاد کشاورزی شهرستان داده است و قصد دارد تا شرق آن زمین‌ها را هم به تصرف خود درآورد.

  وی گفت: در این 120 هکتار تصرف شده تعداد پنج حلقه چاه به صورت دفنی غیرمجاز حفر شده و همه این چاه‌ها برق‌دار هستند و یکی از این چاه‌ها که در زیرزمین به حالت دفنی بود توسط مامورین ما کشف شده است.

  هاشمی یادآور شد: گلخانه‌های این شرکت غیرمجاز است و هیچ‌گونه استعلامی از ما نشده و به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کند.

  وی افزود: گزارش‌های رسیده حاکی از این است که چنانچه از فعالیت این شرکت جلوگیری نشود در سال آینده 100 هکتار از کوه شرق کاکی توسط شرکت مذکور تسطیح و تصرف خواهد شد.

  هاشمی گفت: آبراه‌های فصلی از بارندگی سال 91 تاکنون محک جدی نخورده‌اند که سیلی بخواهد اتفاق بیفتد.

  مدیر منابع آب شهرستان دشتی افزود: در 29 قنات و از روستای کلل دشتی تا لاور ساحلی این شهرستان بیش از 300 دره فصلی وجود دارد.

  وی ادامه داد: آبراه‌هایی بررسی می‌شود که بیشتر مورد اعتراض مردمی در بخش کاکی قرار دارد که شامل آبراه فصلی شاهی، الوند، گزریگدان، شور گنخک جنوبی، قطنی و روستای بنیاد می‌شود.

  هاشمی خاطرنشان کرد: در آبراه فصلی شاهی عرض طبیعی بستر آبراه قبل از ورود به شهر 20 متر بوده و به شهر هدایت شده و شهرداری کانالی برای این مسیر 20 متری در نظر گرفته که عرض و ارتفاع آن حدود دو متر کمتر است و یکی از علل سیل نیز همین است.

  وی افزود: سطح مقطع آبراه حدود 40 تا 30 متر خارج از شهر بوده است و در شهر تبدیل به چهار متر شده است و بالطبع نمی‌تواند آبی را که در اثر بارندگی ایجاد می‌شود، گذر دهد.

  هاشمی گفت: اکثر این کانال‌ها بر اثر ریختن زباله و نخاله پرشده نیاز به لایروبی دارد و متاسفانه در اکثر مسیرها لوله‌های انتقال آب چاه‌های کشاورزی به صورت غیرمجاز از زیر پل‌های آبراه‌ها رد می‎شود که باید از آنها جلوگیری کرد.

 • برچسب ها :

 • دیگر مطالب مرتبط :


  نظرات کاربران در "انتقاد شدید از شرکت گلخانه ی کوثر"
  ۶ نظر برای “انتقاد شدید از شرکت گلخانه ی کوثر”
  1. خیرخواه گفت:

   جناب استاد…..! جناب هاشمی و امثال ایشان به دنبال ایجاد تفرقه در منطقه هستند لطفاَ مطالب را با تأمل و دقت بیشتر منعکس فرمایید. دوستان مرتبط با حوزه آب دیدگاه منفی آقای هاشمی را نسبت به کاکی و سادات منطقه را به خوبی سراغ دارند. بر اساس کدام مدارک تصرف اراضی را در سال آینده مطرح فرموده اند؟ اگر چاه ها غیر مجاز است چرا ایشان به عنوان مدیر برخورد قانونی نکرده اند؟ مطمئن باشید این اظهارات آقای هاشمی خیرخواهانه نیست. البته اینجانب نیز برخی اقدامات را سنجیده نمی دانم اما دوست دارم به صورت داخلی حل شود.

   «کاکی نیوز»:درج این نظر به معنی رد یا تایید آن نمی باشد

  2. احمدی گفت:

   در رابطه با این قضایا همه مسئولین استان وشهرستان مسئولند.چرا این بزرگ واران میلیون تومان وام به این شرکت می دهند ولی بر آن نظارت نمی کنند؟ شما مسئول محترم مگر تا حالا کجا تشریفف داشتی که حالا متوجه شدی؟آیا می دانی چند نفر از شما مسئولین از استانداران ومعاون وزیر در بازدیدهایخود، بر خدمات این شرکت مهر تایید زده اند وشما دم نزدید؟فرماندار محترم تا حالا چرا سکوت کرده بودند والان که می دانند چند صباحی دیگر برمسند فرمانداری نیستند ،متوجه شده اند؟امیدوارم که شما مسئولین همیشه چشمتان باز باشد وهمه نکات مثبت ومنفی این چنین شرکت های را ببینید.

   «کاکی نیوز»:درج این نظر به معنی رد یا تایید آن نمی باشد.

  3. کاکی زاده گفت:

   مسئله منابع آب نیست بلکه حسادت نسبت به پیشرفت کاکی عامل نگرانی آقایان است . آقایان خورموجی دلواپس و نگران پیشرفت های کاکی و روستاهای تابعه هستند. ما باید مواظب این اظهارات تفرقه آمیز باشیم.

   «کاکی نیوز»:درج این نظر به معنی رد یا تایید آن نمی باشد.

  4. farshad گفت:

   آقایان به پشتوانه …………… قادر به انجام هر کاری هستند و از هر وسیله ای برای نیل به منافع فردی خود استفاده می کنند. حالا بعد از این همه سال یکی پیدا شده و ابراز کرده است. دامنه موضوع بسیار فراتر از این حرفهاست. 

   «کاکی نیوز»:درج این نظر به معنی رد یا تایید آن نمی باشد.

  5. farshad گفت:

   میخواستم در جواب کسی که گفته بود مسئله حسادت به پیشرفت کاکی است عرض کنم که بفرمایند کاکی طی این ده پانزده سال چه پیشرفتی داشته که موجب حسادت کسی بشود؟  همچنین موضوع تصرف غیرقانونی اراضی ملی و ازبین بردن منابع طبیعی و برداشت غیر اصولی و بی رویه از منابع آب که متعلق به همه مردم است توسط یک فرد خاص، چه کمکی به پیشرفت کاکی میکند؟ غیر از اینکه سود کلانی به جیب این سودجویان سرازیر شده و منابع طبیعی که متعلق به همه نسلها است نابود میشود.

   «کاکی نیوز»:درج این نظر به معنی رد یا تایید آن نمی باشد.

  6. n گفت:

   متاسفانه به دلیل عدم وجود عدالت در برخورد با افراد، برخی افراد سودجویانه از این موضوع سوء استفاده کرده و خود را صاحب تمام منابع و امکانات عمومی جامعه میدانند. از طرف دیگر فرهنگ دفاع از منافع عمومی در جامعه ما جایگاهی ندارد، اغلب افراد نیز به دلیل درک پایین، قدرت تفکیک مسائل مختلف را از هم ندارند و افراد را خوب یا بد مطلق می بینند و توجهی به عملکرد افراد ندارند. این مورد هم از جمله سوءاستفاده های کلانی است که مضرات آن آینده مشخص می شود.