امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ کد خبر: 2255

ئیس ستاد دکتر حسن روحانی در گفتگو با خبرنگار ثلاث ضمن تشکر از حضور حماسی مردم استان بوشهر اظهار داشت : دکتر حسن روحانی در استان بوشهر با مجموع آرای ۲۷۸۷۶۲ نفر مقام نخست را به خود اختصاص داد. محمد باقر سعادت افزود: این مقدار آرا معادل ۵۳٫۸۱ درصد کل آرای صحیح ماخوذه در…

ئیس ستاد دکتر حسن روحانی در گفتگو با خبرنگار ثلاث ضمن تشکر از حضور حماسی مردم استان بوشهر اظهار داشت : دکتر حسن روحانی در استان بوشهر با مجموع آرای ۲۷۸۷۶۲ نفر مقام نخست را به خود اختصاص داد.

محمد باقر سعادت افزود: این مقدار آرا معادل ۵۳٫۸۱ درصد کل آرای صحیح ماخوذه در شعب مختلف رای گیری در استان بوشهر است.

وی آمار رئیس جمهور آینده در استان بوشهر به تفکیک شهرستان ها را به شرح ذیل عنوان کرد:

در بوشهر : ۶۷۹۰۸   نفر

تنگستان ۱۸۳۱۸

جم ۱۷۹۹۶

دشتستان ۵۷۰۱۵

دشتی ۲۱۴۶۸

دیر ۱۴۹۰۱

دیلم ۱۰۸۲۶

عسلویه ۲۰۲۹۶

کنگان ۲۲۴۳۱

گناوه ۲۷۶۰۳

وی با بیان اینکه بیشترین درصد آرا مربوط به عسلویه بوده است افزود: بوشهر با ۵۵٫۲۸ درصد، تنگستان با ۴۵٫۶۵ درصد، جم  با ۶۴٫۳۸ درصد، دشتستان با ۴۹٫۳۵ درصد، دشتی با ۴۷٫۰۶ درصد، دیر با ۴۹٫۱۵ درصد، دیلم با ۵۷٫۸۸ درصد، عسلویه با ۷۱٫۰۶ درصد، کنگان با ۵۵٫۱۱ درصد، گناوه با ۵۷٫۹۱ درصد مجموع آرای دکتر حسن روحانی را در استان بوشهر تشکیل داده است.

رئیس ستاد دکتر حسن روحانی در استان بوشهر گفت: تقدیر و تشکر ویژه ای از حضور و حماسه ای که مردم خلق کردند را دارم واز همه کسانی که به نوعی زمینه حضور مردم را بوجود آورده و به دکتر روحانی اعتماد کردند سپاسگزارم.

گفتنی است شهرستان کنگان با ۱۲۲٫۲۲ درصد واجدان شرایط رای (بخشی از این آمار مربوط به جمعیت غیر ساکن و شناور شاغلان تاسیسات پارس جنوبی است.)بیشترین میزان مشارکت در انتخابات استان بوشهر را دارد بوده است.

ترتیب کسب آراء ریاست جمهوری در استان بوشهر

۱- حسن روحانی: ۲۷۸٫۷۶۲ رای معادل ۵۲٫۲۰ درصد

۲- محسن رضایی: ۷۴٫۱۷۸ رای معادل ۱۳٫۷۹ درصد

۳- محمدباقر قالیباف: ۶۴٫۸۸۲ رای معادل ۱۲٫۱۵ درصد

۴- سعید جلیلی: ۵۴٫۶۹۰ رای معادل ۱۰٫۲۹ درصد

۵- علی اکبر ولایتی: ۳۸٫۵۴۲ رای معادل ۷٫۲۲ درصد

۶- محمد غرضی: ۶٫۷۱۸ رای معادل ۱٫۲۶ درصد

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها