امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
تاريخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ کد خبر: 1430

آیت‌الله  صفایی‌بوشهری :بررسی زندگی ایشان نشان می‌دهد انسانی که جانش با ایمان خدا سرشته است و تمام زندگی آن مرتبط بر انجام اعمال صالح است نام و نشانش هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.  این مطلب را آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری  نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر  در مراسم اولین  سالگرد ارتحال عالم ربانی…

آیت‌الله  صفایی‌بوشهری :بررسی زندگی ایشان نشان می‌دهد انسانی که جانش با ایمان خدا سرشته است و تمام زندگی آن مرتبط بر انجام اعمال صالح است نام و نشانش هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

 این مطلب را آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری  نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر  در مراسم اولین  سالگرد ارتحال عالم ربانی مرحوم آیت‌الله العظمی حاج میرزا احمد دشتی و در حسینیه  حضرت ابوالفضل (ع)آن عالم ربانی در روستای گنخک اعلام نمودو گفت: سالگرد آن عزیز را به همه مردم استان بوشهر ایران به ویژه مردم این منطقه و خانواده ایشان تسلیت و از خداوند علو درجه برای آن فقیه گرانقدر مسئلت دارم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: از طرف مقام معظم رهبری عرض تسلیت دارم و امیدوارم هیچ گاه نام علمای این منطقه به ویژه این بزرگ و این شخصیتی که در نجف، قم و بوشهر مورد توجه ویژه بوده از خاطره‌ها نرود.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن می‌فرماید؛‌ کسانی که ریشه در ایمان دارند ساختار وجودشان بر اساس ایمان به خدا، اهل بیت، انبیاء، قیامت، قرآن است و کارهای شایسته می‌کنند در همه ابعاد نیک خداوند در دل مردم برای آنها محبت و عنایت قرار می‌دهد و مرحوم آیت‌الله دشتی این گونه بودند.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: چرا مرحوم حاج میرزا احمد دشتی و بزرگان این منطقه مثل آیت‌الله سیدعلی نقی دشتی، مرحوم سید مرتضی اهرمی، مرحوم محمودی‌ها، امامی‌ها و بزرگان که اهل این منطقه بودند در دل مردم جای داشتند؟ چون ایمان داشتند و شایسته توجه و بزرگی بودند.

صفایی‌بوشهری خاطر نشان کرد: نام حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی در نجف هم در نزد بزرگان، فضلا و هم در نزد مردم نجف یک نام بزرگ بود.

وی ادامه داد: این بزرگوار در قم مدرسه عظیمی دارند که آقازاده ایشان متصدی آن و منشأ خیرات و برکات است، منزل ایشان منزل ذکر اهل بیت (ع) است و خدمات بزرگی که در قم و بوشهر و منطقه دشتی داشتند، چشمگیر است.

صفایی گفت: بررسی زندگی ایشان نشان می‌دهد انسانی که جانش با ایمان خدا سرشته است و تمام زندگی آن مرتبط بر انجام اعمال صالح است نام و نشانش هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

وی یادآور شد: من چندین مرتبه خدمت ایشان رسیده‌ام عین زهد بود، نه زاهد بود و آیت‌الله دشتی عین ذکر و نه ذاکر بود.

صفایی اضافه کرد: انسان ذاکر کسی است که زبانش به ذکر در حرکت است ولی یک وقت انسان به مقامی می‌رسد که وقتی نگاهش می‌کنی تمام وجودش ذکر است و مرحوم آیت‌الله دشتی عین ذکر، ایمان و عین عمل صالح بود و کسی که ایشان را می‌دید یاد خدا می‌افتاد.

وی افزود: عالم ربانی کسی است که انسان وقتی نگاهش می‌کند یاد خدا می‌افتد مردم این منطقه به خاطر وجود مبارک آیت‌‌الله دشتی و علمای این جا همیشه اهل دین و دیانت بوده‌اند.

صفایی یادآور شد: تاریخ این منطقه تاریخ دین، دیانت، اهل بیت، سادات، رشادت، مقاومت، بیداری و بصیرت بوده است.

وی ادامه داد: نام و نشان خانواده این بزرگ همیشه زنده است چون بزرگ این نام حضرت آیت‌الله دشتی نجفی در همه ابعاد زندگی بزرگوار بوده‌اند.

صفایی خاطر نشان کرد:  آیت‌الله دشتی در ایام جبهه فرمان می‌دادند، در ایام انقلاب در خدمت امام بودند و نسبت به مقام معظم رهبری ارادت و عنایت بسیار والایی داشتند و زمانی که بنده ارتحال این عالم گرانقدر را به دفتر مقام معظم رهبری اطلاع دادم ایشان بسیار متأثر شدند، به بنده ابلاغ فرمودند که به محضر خانوده محترمشان ابلاغ تسلیت داشته باشم و این نشان می‌دهد که مقام معظم رهبری هم به این بزرگ توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

صفایی تصریح کرد: به همین خاطر است که نام و خاطره این بزرگ هیچگاه از تاریخ تشیع و استان بوشهر و سلسله جلیله روحانیت ایران فراموش نخواهد شد.

امام جمعه بوشهر گفت: ما هنوز قدر این عالم جلیل‌القدر را ندانسته‌ایم هر چند کنگره‌ای گرفته شد اما این یک ذره‌ای از عظمت وجودی ایشان بود.

وی یادآور شد: یکی از کتاب‌های مهم که هفت قرن است در حوزه تدریس می‌شود و اساس فقه تشیع است شرح لمعه است که بزرگانی من جمله حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی بر این کتاب حاشیه زده‌اند.

صفایی گفت: حاشیه شرح لمعه حضرت آیت‌الله دشتی همه علم، تحقیق، پژوهش و همه بازکاوی عمق فقاهت تشیع است و این عظمت وجودی بزرگی از این استان است که این چنین ستاره‌ای هم در نجف، قم و هم در این استان درخشیده است و استان و مردم باید قدر این بزرگان را بدانند.

وی تصریح کرد: این‌ها ستارگانی هستند که هیچگاه غروب نمی‌کنند و نام و نشان حضرت آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی خاموش نیست و امروز در چند نقطه استان بوشهر مراسم ایشان برقرار است و سال‌های سال تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت.

صفایی یادآور شد: یتیم‌نوازی، فقیرنوازی، سادات‌نوازی، مردم‌داری، پرورش طلاب، احترام به روحانیت ذره‌ای از اعمال شایسته این عزیز بود.

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

تازه ترین ها